Miller wint, Schouten sterk in IDM125 race
Bryan Schouten veroverde tijdens de eerste 125cc IDM race van het jaar op de Lausitzring een keurige zesde plaats. De race, die later van start ging na een zware crash van Jordy Prins en Marvin Fritz, werd gewonnen door de Australiër Jack Miller die ook al tijdens de trainingen de snelste was geweest.
Alexander Kristiansson
De 125cc race op de Lausitzring ging met vertraging van start vanwege een crash in de opwarmronde waarbij de Nederlander Jordy Prins was betrokken. Prins raakte de machine van de Duitser Marvin Fritz en werd met een helikopter afgevoerd naar het ziekenhuis. Prins brak bij het ongeval zijn kaak en was na de crash buiten bewustzijn. Meer nieuws over Prins volgt later.
Toen de 125cc race eenmaal van start ging waren het polesetter Jack Miller, Alexander Kristiansson en vicekampioen Toni Finsterbusch die de dienst uitmaakten gevolgd door Luca Amato en Luca Grünwald. Finsterbusch ging er echter in de vierde ronde bij liggen waarna Miller en Kristiansson de rest van de race met zijn tweetjes voor de overwinning vochten en Amato en Grünwald vochten voor de derde plaats.
Na zestien spannende ronden wist Miller de Zweed net achter zich te houden terwijl Amato als laatste op het podium terecht kwam doordat hij Luca Grünwald nipt op afstand wist te houden.