SBK: Giusepetti ongenaakbaar in eerste Superbike manche
De van pole positie gestarte Dario Giusepetti won met overmacht de eerste race in de Superbike klasse. Barry Veneman schakelde zichzelf uit door en valpartij terwijl teamgenoot Werner Daemen de strijd met pech moest staken.
Giusepetti heeft de Ducati binnendoor geprikt en de leiding overgenomen (Foto: Tiny Kolsters)
De start was voor Karl Muggeridge die als enige van de toprijders op zachte banden aan de wedstrijd begon. De overige toppers hadden de medium variant gekozen. Er vormde zich direct een kwartet aan de leiding met Karl Muggeridge, Dario Giusepetti, Stefan Nebel en Werner Daemen. Dit kwartet werd op korte afstand gevolgd door onder andere Martin Bauer, Gareth Jones en Barry Veneman.
In de derde ronde ging Barry Veneman, zonder lichamelijke gevolgen, onderuit en was zijn race voorbij. Vooraan hield het kwartet een strak tempo aan zonder elkaar het leven zuur te maken. Na een achttal ronden vond Giusepetti het genoeg en bij het insturen van de laatste chicane zette hij de Ducati resoluut binnendoor bij Muggeridge.
Het tempo ging nog wat omhoog en meter voor meter liep Giusepetti weg bij eerst Muggeridge en later Nebel die op 2/3e van de race Muggeridge wist te passeren. Daemen volgde op dat moment nog in het spoor maar in de 15e ronde gaf zijn BMW de geest en stond het podium eigenlijk vast.