Update: Berghammer wint eerste Supersport race in Salzburg, Bijsterbosch knap zesde
Na in de training al een verdienstelijke vierde startplaats te hebben behaald is Pepijn Bijsterbosch tijdens de eerste Supersport race op de Salzburgring als zesde geëindigd in een door Thomas Berghammer gewonnen wedstrijd.
Pepijn Bijsterbosch (55) tijdens de race
Het weekend op de Salzburgring stond zaterdag grotendeels in het teken van de weersomstandigheden. Tijdens de eerste kwalificatie kregen de Supersport coureurs te maken met een kletsnat circuit terwijl het ook aan het begin van de tweede en afsluitende kwalificatie nog grotendeels nat was. Gedurende de middagsessie droogde de baan echter snel op waardoor er aan het eind nog op een grotendeels droog circuit getraind kon worden. Het was Günther Knobloch die uiteindelijk het beste met de omstandigheden omging en de pole voor zich opeiste gevolgd door Lukas Pesek, David Linortner en de verrassend sterk acterende Pepijn Bijsterbosch.
Anders dan voor Bijsterbosch verliepen de kwalificatietrainingen voor zijn teamgenoot Kevin van Leuven minder succesvol. Na een schuiver gemaakt te hebben in de warm-up ronde van de laatste ONK race tijdens de Dutch TT kon de Start Racing coureur niet het juiste gevoel vinden onder de moeilijke omstandigheden op het snelle Salzburgring circuit. Tijdens de eerste training reed Van Leuven slechts een paar ronden en tijdens de tweede kwalificatie wist de Yamaha coureur niet verder te komen dan een vierentwintigste startplaats.