‘Joe Il Pompiere’ Iannone wint thuisrace

Na een spannend gevecht met Pol Espargaro wist Speedmaster rijder Andrea Iannone op het Mugello circuit voor de tweede keer zijn thuisrace te winnen. Thomas Lüthi werd derde.

Andrea Iannone

Het is vaak heet op Mugello en de gemoederen kunnen hoog oplopen tijdens de Moto2 race, voor Andrea Iannone een reden om dit weekend als ‘Joe de brandweerman’ te rijden om de vlammen te blussen. De Italiaan reed met de vlam in de pijp naar zijn achtste Moto2 overwinning en zorgde voor een uitgelaten publiek.

De beste start was voor Marc Marquez voor Pol Espargaro, Thomas Lüthi, Bradley Smith en Andrea Iannone. Marquez wist de leiding de eerste drie ronden vast te houden terwijl Espargaro onder andere door wat kleine foutjes een aantal posities zakte.

In de vierde ronde nam Lüthi de leiding over, eerst nog voor Marquez maar een ronde later voor Takaaki Nakagami. De Japanner voelde zich goed op Mugello en nam een ronde later in de zesde ronde de leiding over van de Zwitser. Nakagami reed twee ronden op kop voordat Lüthi weer terug wist te komen en nu bleef de Interwetten-Paddock rijder tot in de 13e ronde op kop rijden.

Achter Lüthi wist Espargaro plekje voor plekje weer naar voren te komen om in de 14e ronde de leiding over te nemen. Espargaro draaide het gas daarna flink open en leek te gaan ontsnappen. Het gaatje liep in drie ronden op tot 1,3s terwijl achter de Spanjaard Iannone voorbij Lüthi probeerde te komen.

De eerste poging slaagde niet maar een ronde later was ‘Joe il Pompiere’ langs Lüthi waarna de Italiaan het gat naar Espargaro snel dicht wist te rijden. Iannone nam daarbij Lüthi maar een foutje van de Zwitser zorgde ervoor dat Lüthi in gevecht raakte met de op de vierde plaats rijdende Smith.

Bij het ingaan van de laatste ronde zette Iannone zijn Speed-Up machine voor de Kalex van Espargaro en gaf de Spanjaard het nakijken. Espargaro probeerde wat hij kon, moest nog even een klein gaatje laten vallen na een momentje maar reed dat gaatje weer dicht en zat vlak achter Iannone bij het opkomen van het rechte stuk, het lukte Espargaro echter niet om op tijd voorbij Iannone te komen en zo werd de tweede thuiszege voor de Italiaan een feit.

Achter Iannone en Espargaro wist Lüthi Smith achter zich te houden en pakte de derde plaats. de vijfde plaats ging naar Marc Marquez die op enig achterstand op de mannen voor hem over de finish kwam.

Marquez deed lang mee met het gevecht om de overwinning maar na nog maar net zijn machine overeind te hebben gehouden in wat op een schuiver had kunnen uitlopen, verloor Marquez terrein en werd dus vijfde voor de in de eindefase naar voren gekomen Scott Redding en Nakagami. Dominique Aegerter werd achtste voor Claudio Corti en Johan Zarco.

Er waren trouwens een aardig aantal crashes, Max Neukirchner ging, na de grindbak excursie van Corti in de eerste ronde van de race, als eerste tegen de vlakte en daarna volgden Alex de Angelis, Mike di Meglio, Axel Pons, Xavier Simeon, Massimo Roccoli, Esteve Rabat en Toni Elias.

In het klassement heeft Marquez (163) nog een riante voorsprong van 34 punten op de nu op gelijke hoogte staande Espargaro en Iannone (beiden 129 punten). Lüthi (123) staat op de vierde plek voor Redding (66).

Nu in de Racesport webshop

Repsol Honda Team MotoGP 2007
Ducati Team MotoGP 2008

Reacties

Door: iggypop
op: maandag 16 juli 2012 2:25:44

Goede race van Iannone. Espargaro doet het ook heel goed. En Marquez,ik begin toch zo nu en dan te twijvellen of hij wel wereldkampioen in de motogp kan worden



Uitslagen/Agenda

vrijdag 17 mei 2013
10:55 - 11:40
Eerste vrije training
15:05 - 15:50
Tweede vrije training
zaterdag 18 mei 2013
10:55 - 11:40
Derde vrije training
15:05 - 15:50
Kwalificatie
zondag 19 mei 2013
09:10 - 09:30
Warm-up
12:20 - 12:50
Race