Luthi terug aan kop met snelste tijd in FP2
Thomas Luthi is terug aan de top. Na een goede start van het seizoen, en een aantal tegenvallende races daarna, zette de Zwitser de snelste tijd in de tweede vrije training van de Moto2 op Motegi. Stefan Bradl is tweede en Yuki Takahashi zette de derde tijd neer.
Thomas Luthi
In de eerste sessie liet Luthi al zien dat hij zich goed thuis voelt op de Japanse Twin Ring van Motegi, en in de tweede vrije training benadrukte hij dit nogmaals. Met nog tien minuten te gaan nam hij de snelste tijd in handen, verbeterde deze tijd een ronde later en werd niet meer voorbijgestreefd.
Hij nam de snelste tijd over van Dominique Aegerter. De rijder van net Technomag CIP team en teamgenoot van Kenan Sofuoglu viert vandaag zijn 21ste verjaardag en trakteerde zichzelf op een goede tijd. Hij stond het overgrote deel van de sessie aan de leiding, maar zakte uiteindelijk nog tot de vierde plaats.
In de laatste minuten van de sessie wisten ook Stefan Bradl en Yuki Takahashi zich goed naar voren te werken. Takahashi verraste hierbij het meest. De Japanner reed de hele sessie zo rond de tiende positie, maar wist op zijn Moriwaki, die vanaf deze GP is voorzien van een nieuw frame, naar een derde tijd te rijden.