Marquez zegeviert in IVECO Dutch TT
Team Catalunya Caixa Repsol rijder Marc Marquez wist met een kleine voorsprong op Kenan Sofuoglu de Moto2 race op het TT circuit van Assen te winnen. Klassementsleider Stefan Bradl ging onderuit en Michael van der Mark werd 22e.
Sofuoglu voor Smith en Marquez (foto: Tiny Kolsters)
De Moto2 race op de Drentse heide mondde uit in een spannende strijd tussen Bradley Smith, Marc Marquez, Kenan Sofuoglu en Yuki Takahashi. De race begon op een door lichte regen vochtige baan maar al snel verscheen er door de steeds warmer wordende banden een droge lijn die ronde na ronde wat breder werd.
Simone Corsi had de beste start maar de Ioda Racing Project rijder zakte al na enkele ronden in rap tempo terug en na een crash van de op de vijfde plaats rijdende Mike di Meglio wist de top vier – Smith, Marquez, Sofuoglu en Takahashi - los te breken van de achtervolging.
In die kopgroep werd vaak van positie gewisseld waarbij eerst Smith, vervolgens Sofuoglu en later Marquez de koppositie in handen had. Met nog een paar ronden te gaan schoof Takahashi onderuit en bleven alleen de Spanjaard, de Turk en de Brit over. Door de crash van de Japanner had Marquez wel een voorsprong van iets meer dan twee seconden en in de laatste paar ronden wist Sofuoglu zich los te rijden van Smith waardoor de finish wat spanning betreft een klein beetje een anticlimax was vergeleken met de ronden daarvoor. Marquez won de race met 2,3s voorsprong op Sofuoglu die op zijn beurt vier seconden voorsprong op Smith had.
Vierde werd Anthony West. De MZ rijder klom vrij snel naar een vijfde positie en erfde in de 20e ronde de vierde plaats van Takahashi. Ruim achter de Australiër vochten zes man – Esteve Rabat, Michele Pirro, Alex de Angelis, Stefan Bradl, Mattia Pasini, Xavier Simeon en Randy Krummenacher - voor de zesde plaats Simeon en Bradl gingen afzonderlijk van elkaar onderuit en uiteindelijk wisten Pasini en de Angelis zich weg te rijden van de anderen. De Angelis werd vervolgens vijfde voor Pasini gevolgd door een gaatje naar Rabat, Lüthi en Krummenacher. Max Neukirchner werd tiende.