Rolfo terug naar Moto2 klasse

De Italiaan Roberto Rolfo lijkt een knipperlichtcarrière te hebben, dan weer WK Superbike, dan weer Grand Prix. Na een seizoen op de Pedercini Kawasaki keert Rolfo nu weer terug naar de Moto2 klasse.

Roberto Rolfo (donnyfoto.com)

Als iemand de laatste jaren vaak van kampioenschap heeft gewisseld dan is Roberto Rolfo een goede kandidaat. De Italiaan kende zijn beste seizoen in 2003 toen hij tweede werd in het 250cc wereldkampioenschap, daarna volgde een seizoen in de MotoGP klasse op de Ducati van het team van Luis D’Antin (nu Pramac) voordat hij naar het WK Superbike vertrok en waar hij tot 2009 bleef.

Rolfo reed toen eerst voor Ten Kate, zat daarna op de Althea Honda en begon in 2009 op de Stiggy Honda maar moest na enkele races het veld ruimen voor John Hopkins. De rest van het seizoen werkte de Italiaan aan het ontwikkelen van ene Moto2 machine en in 2010 zagen we Rolfo dan ook in de Moto2 klasse actief zijn.

Ondanks een overwinning - Rolfo won de race in Maleisië – keerde de Italiaan na dat seizoen weer terug naar het WK Superbike, nu op een Pedercini Kawasaki. Goede resultaten bleven echter uit en zijn contract werd dan ook niet verlengd.
 
In zijn zoektocht naar een nieuwe plek kwam hij bij het Technomag CIP team terecht, het team van wijlen Shoya Tomizawa en het team waar vorig jaar Kenan Sofuoglu naast Dominique Aegerter voor actief was. Aegerter, die in Valencia zijn eerste podium pakte en dus zijn lange haar verloor, blijft bij het team en zal Rolfo als zijn teamgenoot krijgen.

Ook maakte het Technomag CIP bekend dat ze in de Moto3 klasse de Japanner Kenta Fujii en de Franse Red Bull Rookie Alan Techer in zullen gaan zetten.



Uitslagen/Agenda

vrijdag 18 mei 2012
11:10 - 11:55
Eerste vrije training
15:10 - 15:55
Tweede vrije training
zaterdag 19 mei 2012
11:10 - 11:55
Derde vrije training
15:10 - 15:55
Kwalificatie
zondag 20 mei 2012
09:10 - 09:30
Warm-up
12:20 - 13:00
Race