125cc: Engelse pole voor Marquez
In de tweede vrije training was het Bradley Smith die de snelste tijd wist te noteren en even leek het er op dat Smith de pole zou gaan pakken voor zijn thuisrace maar op het laatste moment kwam Marc Marquez het ‘feestje’ verpesten.
Marc Marquez
In de eerste paar minuten zagen we respectievelijk Luca Marconi, Pol Espargaro, Luis Salom en Randy Krummenacher naar de snelste tijd komen voordat de ‘strijd’ voor de pole positie zich tussen Espargaro, Marc Marquez en Bradley Smith ging afspelen.
De twee Derbi rijders en de Aprilia rijder wisselden elkaar een aantal keer af waarna Espargaro met nog 16 minuten te gaan een tijd noteerde die tot in de laatste minuut bleef staan. Toen was het Smith die de tijd van Espargaro wist te verbeteren terwijl ook Marquez flink aan het pushen was en maar 0,040s langzamer was dan Smith en zo ook voorbij Espargaro wist te komen. Met zijn daaropvolgende ronde pushte Marquez nog iets harder waardoor hij nog eens drie tienden sneller was dan Smith en zo het Engelse feestje kwam verpesten.
Espargaro wist zijn tijd niet meer te verbeteren maar bleef met zijn tijd op de derde plaats staan voor Smith’s teamgenoot en klassementsleider Nico Terol.