Iwema slachtoffer van te weinig grip op vernieuwd Indianapolis
De rijders zijn niet te spreken over de gebrekkige grip op het Amerikaanse circuit waarvan onder andere Ongetta-Abbink metaal rijder Jasper Iwema het slachtoffer werd.
Jasper Iwema en zijn 'teamgenoot' Jakub Kornfeil
Na zijn top tien in Brno ging Jasper Iwema vol goede moed naar de Verenigde Staten en in de eerste vrije training ging het ook best goed met de inwoner van Hooghalen. Iwema noteerde in de ochtend een 13e tijd op iets meer dan twee seconden achterstand van snelste man Efren Vazquez.
In de middagsessie ging het echter mis door de gebrekkige grip op de opnieuw geasfalteerde Indianapolis Motor Speedway. Iwema voelde in zijn derde snelle ronde de voorkant al een paar keer wegglijden om vervolgens in de vierde en laatste sector onderuit te gaan. Iwema’s machine raakte daarbij zodanig beschadigd dat hij de rest van de sessie lijdzaam toe moest zien hoe hij naar een 29e plaats zakte.