Dovizioso overweegt zijn opties
Met nog vier races te gaan wordt het voor de teams tijd om hun rijderbezettingen voor volgend seizoen in orde te maken. De fabrieksteams hebben hun coureurs voor komend jaar al vastgelegd, maar bij de satellietteams is nog alles mogelijk. Andrea Dovizioso lijkt de beste kaarten in zijn hand te hebben.
Andrea Dovizioso
Ondanks zijn beste seizoen in de koningsklasse moet Dovizioso weg bij het fabrieksteam van Honda. De Japanse constructeur is gedwongen om hun budget naar beneden te halen en dus is er geen geld voor een driemansfabrieksteam. De Italiaan is daarvan de dupe geworden, want zowel Casey Stoner als Dani Pedrosa hebben een contract voor 2012 en dus is Dovi op zoek naar een zitje en in gesprek met Honda, Yamaha, Suzuki en Ducati. Laatstgenoemde is druk bezig om een winnende machine klaar te stomen, maar dat heeft de Italiaan niet overtuigd.
“Ik zie Ducati als een interessant team, want ze hebben dezelfde mentaliteit als ik heb. Ze hebben het echter erg moeilijk daar, zelfs Valentino Rossi, de rijder die het meeste van allemaal heeft gewonnen, kan de Ducati niet naar zijn hand zetten. Door het feit dat hij het nog niet zo goed heeft gedaan als Casey Stoner de voorbije jaren is mijn enthousiasme flink teruggenomen. Hoe leuk en mooi het aanbod ook is, ik denk dat het risico te groot is om voor Ducati te tekenen. Maar misschien dat ik het in de toekomst nog eens overweeg,” aldus Dovi, die de keuze van Ducati had om te kiezen in welk team hij zou komen, Pramac of Aspar.