Ducati €“ de oudste en de jongste, de laatste en de eerste

Het Italiaanse Ducati is steeds vaker voorin te vinden. Sinds hun eerste race in 2003 heeft het merk uit Bologna, Italië, acht overwinningen en 28 podiums weten te scoren.

Troy Bayliss won de laatste 990cc race

Het verhaal begon in de tragische Suzuka race in 2003. In 2002 zagen we het team zichzelf presenteren maar in 2003 begon het racen met Loris Capirossi en Troy Bayliss. In die eerste race wist Capirex meteen een podium te scoren en er zouden er nog vele volgen. In de zesde race van dat seizoen volgde de eerste overwinning in Catalunya.

Na twee seizoenen werd Troy Bayliss vervangen door Carlos Checa die vorig jaar plaats moest maken voor Sete Gibernau. Ondanks dat Capirossi, maar zeker ook Gibernau, een rampzalig seizoen meemaakten was het het beste seizoen voor Ducati. Capirossi wist de eerste race van het seizoen te winnen en daarna ook nog de races in Tsjechië en Japan en werd derde in het kampioenschap.

Voor de laatste race van vorig jaar werd Troy Bayliss als vervanger voor de geblesseerde Gibernau ingeschakeld en dat werd de race met het tot op heden beste resultaat voor Ducati. Bayliss, die niets te verliezen had, reed de Ducati totaal onverwacht naar de overwinning terwijl Capirossi daarachter tweede werd – de eerste een-twee voor Ducati dus. Dit viel door het wereldkampioenschap van Nicky Hayden allemaal een beetje in het niet.

Het grappige is dat Ducati met hun oudste coureur, Bayliss wordt eind maart 38, de laatste race van het 990cc tijdperk wist te winnen en na afgelopen zaterdag ook de eerste race van het 800cc tijdperk heeft weten te winnen met hun nieuwste aanwinst; de Australiër Casey Stoner - notabene hun jongste coureur.

De geboortedata van de voormalige en huidige Ducati MotoGP rijders:
Troy Bayliss - 30 maart 1969
Carlos Checa – 15 oktober 1972
Sete Gibernau - 15 december 1972
Loris Capirossi - 4 april 1973
Casey Stoner - 16 oktober 1985

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda