Ducati wil geen Yamaha kloon bouwen
Ducati teambaas en testrijder Vittoriano Guareschi heeft laten weten dat het ondanks de komst van Valentino Rossi en zijn team niet de bedoeling is om van de Ducati een Yamaha kloon te maken.
Rossi en Preziosi
Ruim een week voor de teampresentatie in de Italiaanse dolomieten heeft Ducati teambaas Vittoriano Guareschi laten weten dat de fabrikant natuurlijk graag wilde profiteren van de kennis en vaardigheden van Valentino Rossi en zijn technisch team dat onder leiding staat van Jeremy Burgess, maar dat het geenszins de bedoeling is om de Ducati Desmosedici te veranderen in een Yamaha kloon.
Guareschi had het idee dat Burgess en zijn overwegend Australische team na de eerste test tevreden waren over het potentieel van de Italiaanse motor en dat ze zich al aardig thuis voelen na een werkbezoek aan Bologna medio december vorig jaar.
“Ze zijn al snel geacclimatiseerd, ze houden wel van onze vakmansgeest na al die jaren voor de Japanners te hebben gewerkt,” vertelde Guareschi in de Italiaanse media. “Jerry geeft me rust en over het algemeen is er ook rust, we hoeven alleen de motor te verbeteren, we hoeven geen kopie van de Yamaha te maken.”