Guareschi gepromoveerd tot Ducati MotoGP teammanager

Ducati zal testrijder Vittoriano Guareschi, die in Sepang de trofee voor winnende constructeur in ontvangst nam, binnenkort promoveren tot MotoGP teammanager maar de Italiaan zal daarnaast ook blijven testen.

Na in het WK Superbike voor Yamaha te hebben gereden nam Vittoriano Guareschi in 2001 de rol aan van testcoureur bij Ducati en dat is hij al die tijd gebleven maar binnenkort zal de Italiaan daarnaast ook nog een andere rol op zich nemen.

Officieel zal de functie van Guareschi bestaan uit de communicatie tussen de rijders en technisch directeur Filippo Preziosi, hierbij zal de Italiaan ook meer werk in de pitboxen gaan verrichten. Wat er met Livio Suppo, die tot voor kort deze rol leek te hebben, gaat gebeuren is niet bekend maar in de Italiaanse pers gaan geruchten dat deze reorganisatie bij Ducati is bedoeld om het team toegankelijker te maken voor de komst van Valentino Rossi in 2011.

"Ik zal een leegte gaan vullen want de functie van teammanager bestond eigenlijk niet binnen Team Ducati," vertelde Guareschi aan het Italiaanse Motosprint. "Ik zal de schakel vormen tussen de rijders en Filippo Preziosi. Ik zal nauw betrokken zijn bij de rijders, ik zal naar de baan gaan om te zien wat er allemaal gebeurd en ik zal hen adviseren. Daarnaast zal ik ook meer werkzaamheden in de pitbox gaan verrichten."

Guareschi vertelde ook nog dat hij zijn rol als testrijder wil aanhouden gezien zijn jarenlange ervaring, een beslissing die 2007 wereldkampioen Casey Stoner van harte verwelkomd.

"Ik ben sinds het begin de testrijders van deze machine, ik ken de machine dus door en door. Wat dat betreft kan ik de rijders echt helpen. Daarom wil Casey ook dat ik blijf testen. Ik denk echter niet dat ik dat nog lang zal doen, ik ben nu 38 dus ik zal over een paar jaar moeten stoppen."

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda