Ilmor GP trekt zich per direct terug uit MotoGP - update

Het Ilmor GP team zal zich na slechts een race in het 2007 World Championship terugtrekken uit de MotoGP klasse en zich eerst gaan concentreren op het verder ontwikkelen van de motoren en het vinden van financiele partners. Teambaas Mario Illien heeft dit vanmorgen bekend gemaakt.

“We moeten nu handelen in plaats van veel geld besteden en later een probleem hebben,” vervolgde Illien. “We zitten er nu al een tijd aan te denken, ik dacht er aan om het team al voor de start van het seizoen terug te trekken. Ik had echter goede hoop dat er nog iets geregeld kon worden. Tegelijkertijd werkten we hard door om vooruitgang te boeken en een beetje steun te krijgen. We hebben wel wat steun maar niet genoeg om een heel seizoen te racen. We gaan niet racen in Jerez. Dorna is erg teleurgesteld dat we niet zullen deelnemen maar ze respecteren en begrijpen onze beslissing. Zonder financiële steun is het gewoon te moeilijk.”

Illien vertelde dat hij niet de intentie had om het V4 project te beëindigen maar voelde de schok en teleurstellingbij McWilliams en Pitt.

“Ze zijn extreem teleurgesteld want ze wilden gaan racen, net als ik. We zullen door blijven werken en proberen wat steun te vinden. We hebben het nog niet opgegeven en het project is zeker nog niet gestorven. We werken nu 21 maanden aan dit project en we gaan het niet zomaar in de steek laten. We komen in de problemen als we doorgaan, en dat wil ik niet. We moeten een stapje terug nemen en realistisch blijven.”

Dorna wilde na de eerder genoemde problemen van Team Roberts op 12 april in Barcelona een conferentie houden over sponsors en die zal nu belangrijker dan ooit worden.

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda