Konica Minolta Honda kijkt uit naar Donington Park

Shinya Nakano's debuut seizoen voor Konica Minolta Honda is tot nu toe eigenlijk een grote test geweest voor de Japanse rijder die zijn volle potentieel op de RC212V nog steeds niet heeft kunnen laten zien.

Voorafgaand aan een nieuwe Grand Prix, met waarschijnlijk andere weersomstandigheden, is teammanager Gianluca Montiron er van overtuigd dat het Japans-Italiaanse team met hard werk en wat nieuwe ontwikkelingen van Michelin het tempo kan verhogen.

"We hebben tijdens de test in Catalunya wat verbeteringen gevonden en ik hoop dat we daardoor in Donington Park een verbeterde prestaties zullen zien. Ik denk dat we op Donington en op Assen vergelijkbare, koelere weersomstandigheden zullen vinden en het is belangrijk om te begrijpen hoe ons technische pakket en onze rijder met deze omstandigheden om gaan. Ik denk dat Shinya na de test in Catalunya meer vertrouwen heeft in de balans van de machine. Nu moeten hij en het team zo snel mogelijk de juiste afstelling zien te vinden zodat we er in de eerste trainingsessie al goed bij zitten, dat is dan ook ons belangrijkste doel. We weten wat het voornaamste probleem van ons technische pakket is maar we weten zeker dat we in de goede richting werken om beter te worden. Het maken van grote technische wijzigingen was de afgelopen tijd niet mogelijk omdat we het de afgelopen maand zo druk hadden met vier races in juni. Onze bandenpartner Michelin heeft echter verbeteringen gevonden en dat helpt aanzienlijk."

Konica Minolta Honda Technisch Directeur Giulio Bernardelle gelooft ook dat een combinatie van meer vertrouwen voor Nakano en het Donington Park circuit hem tussen de kopmannen kan brengen.

"We denken dat dit circuit misschien wel één van de beste voor onze machine kan zijn omdat het geen hoge snelheids circuit is. We zijn erg optimistisch over het evenement want tijdens de Catalunya test hebben we een nieuwe afstelling van de voorvork gevonden waar Shinya zich vertrouwd mee voelt. Ik denk dat we daarom een beter resultaat kunnen behalen dan eerder dit seizoen. Op Donington heb je ook een flink aantal snelle bochten en als de rijder vertrouwen in de voorkant heeft dan kun je snelle rondetijden noteren. Om deze reden zullen we een flinke stap vooruit moeten kunnen maken. De lagere baan temperatuur die we op Donington zullen hebben wordt een andere uitdaging voor ons, maar de verbeteringen die we bij onze bandenpartner Michelin hebben gezien geeft ons het idee dat we er goed voor staan voor dit evenement."

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda