Lorenzo domineert eerste testdag in Maleisië
Het waren niet de Honda’s maar de Yamaha’s die op de eerste testdag van 2012 de snelste tijden wisten te noteren waarbij Jorge Lorenzo de snelste van allemaal was.
Ben Spies
We moesten het op deze eerste dag op het Sepang circuit zonder Casey Stoner doen. De regerend wereldkampioen verrekte naar verluid bij het aantrekken van zijn leren pak zijn rug en kwam niet verder dan de behandeltafel van de fysiotherapeut.
Bij de afwezigheid van de snelle Honda rijder was het Jorge Lorenzo die met zijn nieuwe Yamaha M1 de dag domineerde. De naam van de Spanjaard stond het grootste deel van de dag bovenaan en Lorenzo wist als enige onder de 2’02 grens te komen toen hij met nog iets meer dan een uur te gaan een 2’01.657 wist te noteren. Lorenzo kwam hiermee 0,799s los van zijn teamgenoot Ben Spies die een groot deel van de dag de tweede positie in handen had.
In het laatste uur veranderde er echter nog wat want Dani Pedrosa gaf zijn Repsol Honda de sporen en kwam naar de tweede tijd met een 2’02.003 en op de valreep wist ook Cal Crutchlow zijn Tech 3 Yamaha voor de fabrieks Yamaha van Spies te krijgen waardoor de Texaan naar een vierde plaats zakte.