Lorenzo en Pedrosa over aanstaand raceweekend
Na eerder dit jaar elkaar in Jerez op de baan gevonden te hebben krijgen de twee Spaanse koplopers in het kampioenschap het komend weekend op het Circuito de Catalunya een herkansing om hun strijd voort te zetten.
Jorge Lorenzo en Dani Pedrosa
De Spanjaarden domineren momenteel het wereldkampioenschap en niet alleen in de MotoGP want ook in de 125cc klasse en de Moto2 klasse delen de inwoners van het Iberische schiereiland de lakens uit.
In de MotoGP klasse zijn het klassementsleider Jorge Lorenzo en Dani Pedrosa die momenteel de eerste twee plaatsen in het kampioenschap bezetten. Lorenzo heeft daarbij 47 punten voorsprong op zijn landgenoot en hoopt die voorsprong natuurlijk te kunnen vergroten op het circuit waar hij vorig jaar een ‘nederlaag’ onderging toen zijn teamgenoot Valentino Rossi hem in de allerlaatste bocht op een zeer onverwachte plaats de zege ontnam.
“Montmeló is een zeer bijzonder circuit voor mij, het ligt het dichtst bij Mallorca en ik kan het voelen dat de mensen me daar steunen. Vorig jaar verloor ik in de laatste bocht maar nu wil ik proberen op het podium te komen en het dan met al mijn fans vieren,” vertelde Lorenzo. “We hebben een flinke voorsprong wat ons vertrouwen en rust geeft, maar het team zal op hetzelfde niveau door moeten blijven werken. We hebben nog 12 races te gaan, het dubbele van wat we tot nu toe gereden hebben! We zouden moeten kunnen genieten van Montmeló en daarna hebben we, na drie opeenvolgende races, een weekend rust verdiend.”