Lorenzo op Laguna Seca naar de pole
Na zijn crash in de derde vrije training leek het er even op dat Jorge Lorenzo het de rest van dit weekend moeilijk zou hebben maar niets bleek minder waar, de Spanjaard domineerde de kwalificatie.
Jorge Lorenzo
Vrij snel na afloop van de derde vrije training werd duidelijk dat Jorge Lorenzo, die vergeten was zijn tractiecontrole weer aan te doen, na zijn highsider na een proefstart in orde was. Dat bleek ook toen Lorenzo meteen vanaf het begin de snelste tijd wist te noteren.
De Yamaha rijder begon met een 1’23.746 en ging vervolgens via een 1’22.104 en een 1’21.973 naar een 1’21.610 voordat hij de pits in dook voor enkele aanpassingen. Op dat moment was Casey Stoner 0,422 langzamer dan de Spanjaard maar een minuut later was het Dani Pedrosa die tot op 0,132s was weten te komen. Op dat moment waren er nog geen tien minuten gereden.
De tijd van Lorenzo en ook het gat naar Pedrosa bleven tot in het laatste kwartier staan, toen was het namelijk ineens Ben Spies die 0,032s onder de tijd van Lorenzo wist te komen. Enkele minuten later zette de regerend wereldkampioen weer orde op zaken met een 1’21.336 welke hij opvolgde met een 1’21.221, waarmee hij 0,357s sneller was dan zijn Amerikaanse teamgenoot.
Op dat moment waren de laatste tien minuten aangebroken en ging iedereen er nog even goed voor zitten. Het resultaat daarvan was dat eerste Dani Pedrosa het gat naar Lorenzo nog wist te verkleinen tot 0,164s waarmee hij de even daarvoor gecrashte Spies naar de derde plaats verdreef. In de laatste minuut wisten Lorenzo en de voor die tijd worstelende Casey Stoner hun tijden nog te verbeteren. Lorenzo kwam daarbij naar een 1’21.202 en Stoner kwam nog heel erg dicht bij met zijn 1’21.274, de Australiër was dus maar 0,072s langzamer.