Pedrosa en Dovizioso zetten handtekening onder nieuw contract

In Brno werd al bekend gemaakt dat er in principe een overeenkomst was tussen Honda en de twee huidige Repsol Honda rijders Dani Pedrosa en Andrea Dovizioso. In Misano hebben de twee rijders daadwerkelijk hun handtekening gezet.

Twee races geleden maakte HRC directeur Tetsuo Suzuki bekend dat er in principe een overeenkomst was met Dani Pedrosa en Andrea Dovizioso, de twee huidige Repsol Honda rijders. Vooral uit de hoek van Pedrosa kwam er meteen commentaar dat er nog geen handtekening werd gezet en het leek er zelfs even op dat de Spanjaard misschien wel naar Ducati zou gaan.

Toen afgelopen donderdag bekend werd dat Nicky Hayden ook volgend jaar voor Ducati zou rijden was het wachten op de bekendmaking van Honda betreffende Pedrosa en Dovizioso en die is nu in het warme Misano gekomen.

Pedrosa heeft een eenjarige verlenging van zijn contract gekregen terwijl Dovizioso daarnaast ook nog een optie voor 2011 heeft.

"Deze nieuwe overeenkomst met HRC is voor mij persoonlijk fantastisch nieuws en ik ben heel erg blij dat ik bij het team kan blijven waarmee ik al sinds 2006 werk. We hebben gezamenlijk een effectieve manier gevonden om samen te werken en ik ben er van overtuigd dat we in de toekomst nog competitiever kunnen worden. Het doel is altijd geweest om de wereldtitel te behalen en dat geldt ook nog steeds voor de toekomst. We hebben al eerder bewezen dat we snel kunnen zijn en dat we de concurrentie kunnen verslaan, ik geloof er nog steeds in dat we het niveau kunnen halen om iedereen bij iedere wedstrijd te verslaan. Omdat te bewerkstelligen zal het hele team moeten samenwerken, HRC heeft een geweldige historie en ik ben er nog steeds van overtuigd dat ze een machine kunnen maken waarmee we weer wereldkampioen kunnen worden," zei Pedrosa.

"Ik ben heel erg blij dat ik bij HRC in het fabrieksteam mag blijven rijden, het is voor mij nog steeds een bijzondere ervaring om met een dergelijk prestigieus team te mogen werken. Daarom was mijn insteek, vanaf het moment dat we het over mijn toekomst hadden, om te blijven werken voor Honda. Ik heb veel geleerd in mijn eerste jaar als fabriekscoureur. Ik heb er vertrouwen in dat de richting die wij hebben bepaald voor de ontwikkeling van de machine voor het komende seizoen de juiste is. We kunnen een niveau behalen waarmee we iedere wedstrijd voor de overwinning mee kunnen vechten. Honda is een bedrijf dat grote successen heeft behaald in de motorsport geschiedenis, er zijn veel getalenteerde en gepassioneerde mensen betrokken bij de inspanningen van Honda om opnieuw de wereldtop te bereiken. Ik ben ervan overtuigd dat we het potentieel hebben om weer mee te strijden voor de wereldtitel," vertelde Dovizioso.

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda