Pedrosa weer snel, crashes voor Bautista, Crutchlow en Rossi
De eerste dag van de Red Bull US Grand Prix op de Mazda Raceway Laguna Seca stond in het teken van Dani Pedrosa, de Spanjaard wist in beide vrije training zijn rivaal Jorge Lorenzo achter zich te laten.
Vanuit de startblokken had Yamaha rijder Jorge Lorenzo de vaart er goed in zitten en elk rondje ging hij sneller en sneller. Met zijn vijfde rondje was de Spanjaard niet sneller dan zijn voorgaande ronde en toen was het prompt Dani Pedrosa die onder de tijd van Lorenzo wist te duiken.
Lang stond Pedrosa niet op kop want met zijn zesde ronde was Lorenzo weer wat sneller en wist ook Casey Stoner onder de tijd van Pedrosa te komen. Lorenzo stond vervolgens iets meer dan tien minuten met zijn tijd bovenaan terwijl de meeste rijders in de pits bezig waren.
Eenmaal weer op de baan was het Pedrosa die 0,362s onder de tijd van Lorenzo wist te komen en die tijd, een kleine drie tienden onder het ronderecord van Stoner, bleef tot het einde van de sessie staan. Wel wist Lorenzo iets dichterbij te komen maar het verschil was nog steeds ruim drie tienden.
In de tussentijd werd de sessie nog even stilgelegd na een crash van Valentino Rossi. Eerder waren Alvaro Bautista en Cal Crutchlow, net als Rossi, al zonder lichamelijk kwetsuren onderuit gegaan maar bij de crash van Rossi raakte de airfence lek waarna deze uit veiligheid vervangen moest worden, hiervoor werd de sessie zo’n 20 minuten stil gelegd.