Pedrosa wint Spaans gevecht op Portugese bodem

Een groot deel van de race reed Dani Pedrosa in de schaduw van Jorge Lorenzo maar na 28 ronden was het de Repsol Honda rijder die in Estoril als eerste de eindstreep wist te passeren.

Dani Pedrosa voor Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo had vanaf pole de beste start en kreeg Dani Pedrosa, Marco Simoncelli en Casey Stoner achter zich aan. Nog voor de eerste ronde voorbij was, was het veld al uitgedund tot 15 rijders nadat Marco Simoncelli en Hector Barbera onafhankelijk van elkaar in dezelfde bocht met een highsider van hun machine geworpen werden. Een ronde later ging ook Karel Abraham onderuit en waren er nog slechts 14 rijders over.

Stoner moest door de crash van Simoncelli even van het gas af waardoor Lorenzo en Pedrosa een gaatje wisten te slaan en dat verschil werd gedurende de race alleen maar groter en groter terwijl de twee Spanjaarden het met elkaar uitvochten. Het onderlinge verschil tussen Lorenzo en Pedrosa was zeer klein totdat de Repsol Honda rijder bij het ingaan van de 24e van 28 ronden tellende wedstrijd aan het einde van het rechte stuk Lorenzo er uit remde.

Lorenzo had hierop geen antwoord en zag Pedrosa vervolgens een kleine voorsprong nemen. Uiteindelijk kwam de Yamaha rijder, die geen risico meer nam en voor een zekere tweede plaats ging, drie seconden na Pedrosa als tweede over de finish. Stoner, die gedurende de race grip problemen kende en een eenzame race reed, passeerde op 4,6 sec van zijn teamgenoot als derde de finishlijn.

Achter de Australiër had Valentino Rossi een goede start, de Italiaan lag na de eerste ronde op de vierde plaats en had de hele race Andrea Dovizioso in zijn slipstream maar op 10 meter voor de eindstreep wist wist Dovizioso uit de slipstream te komen en net voor Rossi als vierde over de finish te komen, het verschil was slechts 0,025 sec.

De zesde plaats ging naar Colin Edwards. De Monster Yamaha Tech 3 rijder reed vanaf het begin achter Rossi en Dovizioso waarbij hij het tweetal de eerste tien ronden nog aardig kon bijbenen maar daarna liep zijn achterstand steeds verder op. Er was echter geen dreiging van de achtervolgers want Edwards wist al snel afstand te nemen van een groep met daarin Nicky Hayden, Cal Crutchlow, Ben Spies, Hiroshi Aoyama, Loris Capirossi en Randy de Puniet.

Crutchlow wist in de zesde ronde Hayden te passeren en de Amerikaan verloor in de negende ronde weer een positie aan Aoyama waarna de Brit en de Japanner zich los wisten te rijden. Aoyama wist vervolgens Crutchlow in de 20e ronde te passeren, in de voorlaatste ronde wist Crutchlow de zevende plaats nog even terug te pakken maar het was toch Aoyama die deze plaats wist veilig te stellen voor de Tech 3 Yamaha rijder.

Hayden kwam nog in gevecht met Spies en de Puniet maar nadat Spies, die de hele race al problemen met zijn banden leek te hebben, onderuit was gegaan was het een eenzame race voor de negende plaats. De Puniet, die tiende werd, kreeg op het einde nog bezoek van Elias en Capirossi die respectievelijk als 11e en 12e over de meet kwamen. Alvaro Bautista volbracht de race als 13e en laatste.

In het kampioenschap heeft Lorenzo nog steeds de leiding met 65 punten voor Pedrosa die 61 punten wist te scoren, Stoner staat derde en heeft 24 punten achterstand op Lorenzo.

Nu in de Racesport webshop

Rossi Ducati 2011
Max Biaggi
Rossi '09 Assen

Reacties

Door: Ducatist
op: zondag 1 mei 2011 15:35:15

Komt wel goed met de Duc en Vale :-)

Door: Alle
op: zondag 1 mei 2011 16:01:58

Hou een keer op met dat gezeur man !

Door: lendy
op: zondag 1 mei 2011 16:20:00

strak gedaan van Pedrosa maar ook van Lorenzo.jammer van Simoncelli,had het duel met lorenzo graag gezien.vale en dovi was ook wel leuk maar op zich een best wel saaie race.als je goed oplet dan zie je ook dat er een aantal coureurs zijn die heel goed zijn in het wedstrijd ritme.(lorenzo,rossi,edwards en spies) o jeetje .wie heb ik vergeten?

Door: G.v.Veluw
op: zondag 1 mei 2011 16:47:09

Die Nucadist ziet alleen maar geel door de paardebloemen die in bloei staan.

Door: Ducatist
op: zondag 1 mei 2011 17:28:12

Busje komt zo jongens. Wel jammer dat Stoontje na twee races zijn vorm al weer kwijt is : )

Door: pasje
op: zondag 1 mei 2011 17:41:56

hee ducatist doe niet zo negatief man... Die man die zijn vorm volgens jouw alweer kwijt is is 16 seconden eerder over de streep gekomen als rossi dus pak lekker zelf dat busje oja Pedrossa gefeliciteerd en jammer voor onze marco

Door: lomanski
op: zondag 1 mei 2011 17:47:40

wat een geweldige race,13 man in de baan ,en dan die acties van Rossi GEWELDIG en wat was ie veel in beeld,het komt wel goed jongens!!!!! gelukkig heeft ducati CHECA nog ,volgende week lekker genieten in MONZA met CHECA en zijn duc

Door: ricardo
op: zondag 1 mei 2011 18:35:45

Tjonge jonge wat een kleuterklas hier. Tuurlijk vinden sommigen het mooi dat Rossi het nu moeilijk heeft. Anderen vinden dat weer jammer. Ik vind dat hij het verdienstelijk gedaan heeft vandaag, 5 de na een 9 de trainingstijd is gewoon goed genoeg. Vind het trouwens wel een keertje goed dat het Rossi niet altijd voor de wind en van een lijen dakje gaat. Als je teveel succes gehad hebt word je op een bepaald vlak gewoon te arrogant, met beide beentjes op de grond komen op zijn tijd, doet ieder mens gewoon goed. Vind de overwinning van Pedrosa toch een verassing, had verwacht dat Lorenzo wel weg zou kunnen lopen, ook omdat hij vanaf 2008 deze GP gedomineerd heeft. Dat is het mooie van sport, het verassingselement. Ondanks dat het een vrij saaie race was waarin niet veel gebeurde, toch een verassende winnaar uiteindelijk wel vind ik.

Door: lendy
op: zondag 1 mei 2011 18:49:33

lomanski.sukkel dat je bent,je hangt ergens vast en daar kom je niet los van. god mag weten waaraan.maar dat is jou probleem.de vale heeft gewoon een hele leuke race gereden.en strakjes kunnen al die ducs in het museum van jou plaats maken voor minstens 10 ducs met het nummer 46.ha ha.en veel succes in monza?

Door: Ducatist
op: zondag 1 mei 2011 19:02:23

sbk in Monza hangt aan een zijde draadje ivm drugsschandaal en verboden wapen bezit.....

Door: lendy
op: zondag 1 mei 2011 19:21:50

en berlusconi schijnd daar de startgrit te hebben gesaboteerd.en bij de ingang word er gekontroleerd op alcohol en lomanskis.

Door: Mike Imola
op: zondag 1 mei 2011 19:23:41

Saaie race met een saaie racewinnaar, maar Pedrosa heeft het goed gedaan. Simoncelli heeft zich niet van zijn beste kant laten zien met zijn valpartij daar moet hij echt wat aan gaan doen wil hij in de toekomst kampioen worden. En Rossi wordt bij de finish ingehaald door Dovi, dat is toch een beetje Rossi onwaardig...... @Lomanski, veel plezier in Monza. Alleen hoeft Checa van mij niet te winnen.

Door: lomanski
op: zondag 1 mei 2011 19:49:18

Lendy,lendy,lendy,een leuke race gereden????,wat was er dan leuk aan ,weet je wat leuk was dat hij op de streep geklopt word ,maar hij zal wel weer een excuus hebben net als jij ,

Door: lomanski
op: zondag 1 mei 2011 19:56:59

Oja lendy er één man in italie die lacht,MAX BIAGGI

Door: sjakie1
op: zondag 1 mei 2011 20:04:13

Terechte winnaar! perfecte strategie, en geen geouwehoer over schouderoperaties! Lorenzo zeer bekeken 2e, zag direct dat tegn pedrosa op dat moment geen kruit gewassen was, en wijselijk voor de punten koos. Dovi? Formidabel, om de jongens met de hoogste topsnelheid, juist daar ff de oren te wassen!

Door: sjakie1
op: zondag 1 mei 2011 21:30:47

trouwens, rustig hier, of niet lomanski?

Door: BlackR1
op: zondag 1 mei 2011 21:37:04

Checa in Monza winnen? Denk ik toch ook niet hoor! Motoren met een hoge topsnelheid winnen hier meestal. Biaggi met de rsv4 gaan hier grootste kans hebben en misschien Haslam op de beemer. Race van vandaag bekijken zal voor morgen zijn.

Door: Coolduder
op: maandag 2 mei 2011 17:21:01

Het was gisteren een saaie race wat mede kwam door het vallen van Simoncelli in het begin. Erg jammer. Pedrosa deed het gisteren erg goed. Had ik niet verwacht ivm de operatie van laatst. Lorenzo is een kampioenschapsrijder en vond het wel goed volgens mij. Stoner had niet zijn weekend helaas. Rossi kan de Ducati nog steeds niet temmen en haalde het hoogst haalbare eruit. Andrea Dovizioso vindt ik nog steeds een van de grootste tegenvallers in de MotoGP van de afgelopen jaren. Crutchlow deed het erg goed. Elias kan de MotoGP ook niet aan blijkt weer. Bautista ook netjes gedaan.

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda