Rossi is niet blij
Het Ducati team lijkt momenteel weinig vooruitgang te boeken met de Desmosedici GP11 en we zagen dan ook een ontevreden Valentino Rossi. Nicky Hayden lijkt wat optimistischer maar ook daar is er werk aan de winkel.
Valentino Rossi
Op de eerste dag van deze tweede test leek het erop dat Ducati een stap voorwaarts had gemaakt. Valentino Rossi verbleef geruime tijd rond een top vijf positie om daarna aan het einde van de dag, terwijl de andere rijders met zachte banden op pad gingen wat terug te zakken. Maar na een dag ziek te zijn geweest kon die lijn tijdens de derde en afsluitende dag niet worden voortgezet.
Na de drie dagen durende tweede test is het verschil vergeleken met de eerste test eigenlijk alleen maar groter geworden want Valentino Rossi en Nicky Hayden, die een identieke tijd noteerden, hebben een achterstand van 1,8s op snelste man Casey Stoner.
“We mogen hier niet tevreden mee zijn want we hebben onze doelen, dicht bij de top zes komen en al helemaal het gat naar de snelste man te dichten, niet weten te bereiken. We hebben nu zelfs 1,8s achterstand en ons ritme is ook niet denderend,” vertelde Rossi. “Na de eerste dag dachten we dat het ons zou lukken. We begonnen goed en konden de motor goed laten werken op de hardere banden, daarna hebben we echter geen vooruitgang meer geboekt. We hebben nog wel enkele ideeën voor de elektronica, iets waar ik optimistisch over ben en ik denk dat die deze problemen redelijk makkelijk kan oplossen, maar ik heb niet zoveel vertrouwen of dat ook lukt met de afstelling van het chassis. We hebben er hard aan gewerkt maar het is niet gelukt. Ik kan wel hard remmen maar ik heb midden in de bochten nog steeds problemen.”