Rossi knokt zich naar een tweede plek

Valentino Rossi heeft zich goed hersteld van zijn fout van gisteren door tijdens de race zichzelf door zich tijdens de race vanaf een 12e starplaats naar een tweede plaats te rijden.

Door een fout en een daarop volgende valpartij in de kwalificatie moest Rossi vanaf een twaalfde plaats starten. Hij had echter een goede start en lag op het einde van de eerste ronde al op de achtste plaats, dit ondanks dat hij bijna in aanraking kwam met de crashende Alex de Angelis.

In de vierde ronde kreeg de Italiaan aansluiting met een groep, met daarin Jorge Lorenzo en James Toseland, die voor de derde plaats vocht. Rossi was de Spanjaard binnen twee ronden voorbij maar moest toen het gevecht aan gaan met James Toseland. De Brit gaf hem erg goed partij en zorgde ervoor dat Rossi vijf ronden lang bezig was om hem te passeren. Eenmaal langs Toseland begon Rossi aan het binnenhengelen van Hayden welke hij in de laatste ronde nog wist te passeren.

"Dit was een spannende race voor mij. Helaas maakte ik gisteren een foutje en betaalde daar een hoge prijs voor. Vanochtend had ik niet zo veel last van mijn nek maar had wel erg hoofdpijn maar met dank aan dokter Costa voelde ik me voor de race alweer een stuk beter," vertelde de achtvoudig wereldkampioen.

"Ik maakte een goede start en had geluk dat ik de Angelis op een haar na mistte. Toen ik bij James en Jorge aan was gekomen en hen had gepasseerd dacht ik wel weg te kunnen rijden. Maar toen James mij weer passeerde besefte ik me dat hij een erg goed tempo reed en daardoor hadden we een mooi gevecht. Hij was erg sterk en moeilijk om voorbij te komen, maar toen dat eindelijk gelukt was kon ik ervandoor en bleef ik doorgaan totdat ik Hayden te pakken had. Ik ben blij hier met die tweede plek op het podium te staan. Casey was erg sterk vandaag en dit was het beste wat ik kon doen!"

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda