Rossi met groot verschil en ronderecord naar pole

Met een tijd in de 1,58 en 0,891 voorsprong op John Hopkins, pakt de Italiaan de pole op een zeer overtuigende wijze. Zijn teammaat Colin Edwards maakt de eerste startrij vol. Casey Stoner staat op de vierde plaats voor Dani Pedrosa en Marco Melandri. Wereldkampioen Hayden start vanaf de negende plaats.

De vraag is of dit ook een goed beeld voor de race is, Michelin lijkt ook nu weer de betere kwalificatieband te hebben. Tijdens de vrije trainingen zaten de Bridgestone rijders meer voorin dan tijdens de kwalificatie.

De kwalificatie liet in eerste instantie wel Bridgestone rijders vooraan zien, het was de Puniet voor de verrassende Hoffman die lange tijd de lijst aanvoerden. De Fransman was de eerste die de 2 minutengrens doorbrak.

Stoner kreeg te maken met een defecte motor, het leek erop dat er iets in het blok blokkeerde tijdens het op laten komen van de koppeling. Met zijn tweede motor kon hij toch nog naar de vierde tijd rijden. De Ducati's waren weer verreweg de snelsten op top waarbij Barros zelfs 332 km per uur noteerde.

Nicky Hayden lijkt dit weekend meer zelfvertrouwen te hebben ondanks een negende startplaats. Hij is de aanvoerder van een clubje Hondarijders zoals Shinya Nakano, de teleurstellende Tony Elias en Carlos Checa die vroeg in de kwalificatie nog ten val kwam. Achter Checa staan Loris Capirossi, Chris Vermeulen en Kenny Roberts ver achterin.

Een raar moment was er voor Vermeulen en Capirossi. Beide zaten in een snelle ronde toen de Ducati rijder een linkerbocht te wijd in ging. Vermeulen kwam er onderdoor maar raakte de Italiaan zodat beide onderuit gingen.

Uitslag kwalificatie »

Nieuws

zondag 15 april 2012

Uitslagen/Agenda