Valentino Rossi wist in de tweede vrije trainingsessie voor de MotoGP klasse de snelste tijd te noteren maar was daarmee niet sneller dan Dani Pedrosa’s tijd uit de eerste sessie.
Nu de eerste trainingsdag er voor de MotoGP rijders op zit blijkt dus Dani Pedrosa de snelste tijd van de dag te hebben genoteerd. De ochtendtijd van de Spanjaard was voldoende om Valentino Rossi nog op de tweede plaats te houden. In de middag sessie realiseerde Pedrosa, wiens naam bijna de hele sessie bovenaan stond, overigens de derde tijd achter Rossi en John Hopkins die in het gecombineerde klassement op de tweede en derde plaats zijn geëindigd. Pedrosa stapte overigens in zijn zesde ronde, toen hij na zijn snelste ronde een nog snellere wilde noteren, nog redelijk hard van de Repsol Honda maar kon de training wel vervolgen.
Ook Casey Stoner, Toni Elias en Loris Capirossi wisten, onder meer door de warmere omstandigheden, hun tijd uit de ochtendsessie niet te verbeteren en vinden we terug op respectievelijk de vierde, vijfde en zesde plaats.
Chris Vermeulen wist zijn tijd wel te verbeteren en maakte een sprongetje van de elfde naar de zevende plaats voor Colin Edwards, Marco Melandri en Alex Barros. Een andere duidelijke stijger was Shinya Nakano die van een zeventiende naar een twaalfde plaats klom. De beide Roberts broers sloten ook nu de sessie af.