Rossi snelste in vochtige warm-up te Assen
De racedag op het TT circuit begon droog maar tijdens de warm-up sessie werd het langzaamaan steeds wat natter. Johann Zarco (125cc), Marc Marquez (Moto2) en Valentino Rossi waren de snelste rijders in hun klasse.
Valentino Rossi (foto: Tiny Kolsters)
MotoGP
De miezer die in de Moto2 sessie was gaan vallen werd steeds zwaarder en feitelijk kregen de MotoGP rijders een natte sessie voor hun kiezen en een aantal rijders kozen er voor om maar weinig ronden te rijden of zelfs helemaal niet te rijden zoals Colin Edwards en Randy de Puniet. Loris Capirossi kwam ook niet in actie aangezien de Italiaan na een zware crash in de kwalificatie niet zal rijden.
Valentino Rossi was op de Desmosedici GP11.1 ruim de snelste op het natte Assen. ‘The Doctor’ noteerde een 1’41.362 toen het nog wat droger was en die tijd bleef op het steeds natter wordende Assen onbereikbaar voor de concurrentie.
Rossi was 4,260s sneller dan Jorge Lorenzo en 8,3s sneller dan Ben Spies. Nicky Hayden en de aan zijn teen geblesseerde Andrea Dovizioso maakten de top vijf vol. Polesetter Marco Simoncelli nam geen risico en kwam in zijn drie ronden tot een 13e tijd, ook Casey Stoner deed geen moeite, hij werd 14e en laatste.