Stoner en Pedrosa hopen het zaterdag nog beter te zullen doen
Er waren vandaag wederom blije gezichten te zien in de Repsol Honda pitbox want de drie Repsol Honda rijders lieten zich weer goed voorin zien. Casey Stoner was de snelste van het trio voor Dani Pedrosa, die de derde tijd noteerde, en de als zesde geklasseerde Andrea Dovizioso.
Dani Pedrosa
Een kleine twee weken na de succesvolle race in Portugal ging het Repsol Honda team in Frankrijk weer aan de slag en dat ging niet verkeerd met een Repsol Honda 1-2-3 in de eerste vrije training en een snelste, derde en zesde tijd in de tweede vrije training voor respectievelijk Casey Stoner, Dani Pedrosa en Andrea Dovizioso.
“Het circuit heeft best veel grip en het voelt beter dan in de afgelopen jaren en we zijn dan ook zeer blij. We gingen vanmorgen de baan op zonder al te veel aan de machine veranderd te hebben sinds Portugal omdat de circuits voor ons ongeveer hetzelfde zijn. Dat ging eigenlijk meteen goed en daarna hebben we het een en ander veranderd waaronder iets wat we nog niet getest hadden, dat leek ons meer tractie te geven zonder dat we ergens anders moesten inleveren,” vertelde Stoner. “Het weer is hier fantastisch en ik hoop dat het zo zal blijven! We zijn blij met waar we staan en we zullen morgen door blijven werken om er voor te zorgen dat we de beste afstelling voor de kwalificatie zullen hebben. In elke sessie proberen we iets te doen om de motor te verbeteren maar ik weet niet of dat op dit moment genoeg is om de pole te pakken want er zijn mensen die op de zachte band een erg goede ronde kunnen rijden. Vandaag waren wij nog snel maar morgen zullen de anderen ook snel zijn, hopelijk kunnen we ze voor blijven.”