Stoner had er geen vertrouwen in
Zelf had Repsol Honda rijder het niet verwacht na de moeizame trainingen en kwalificatie op Laguna Seca maar een aanpassing in de warm-up gaf hem net dat beetje extra om voor de tweede keer de Red Bull U.S. Grand Prix op zijn naam te schrijven.
Casey Stoner
In de eerste helft van de 32 ronden tellende race in Californië leek het er een beetje op dat Casey Stoner en Dani Pedrosa het niet zo heel makkelijk houden in het bijbenen van Jorge Lorenzo. Vooral Stoner liet af en toe een klein gaatje vallen maar achteraf gezien was de Australiër juist zijn banden en zijn krachten aan het sparen om toe te slaan wanneer dat nodig was.
Toen de voor hem rijdende Pedrosa een gaatje liet vallen naar kopman Lorenzo kwam Stoner dan ook al snel langs zijn Spaanse teamgenoot waarna hij het gaatje naar Lorenzo dicht reed en de regerend wereldkampioen onder druk ging zetten. Negen ronde lang zat hij in het achterwiel van de Yamaha rijder voordat hij in de 27e ronde buitenom in de eerste flauwe bocht direct na start-finish de leiding over nam en vervolgens naar een comfortabele overwinning te rijden.
Pedrosa kon het tweetal niet meer bijbenen maar wist zonder al te veel problemen de derde plaats veilig te stellen waardoor we andermaal twee Repsol Honda rijders op het podium zagen staan.