Stoner zet de toon in Qatar
Niet geheel onverwacht was het Casey Stoner die in de eerste vrije training in Qatar de snelste tijd wist te noteren, wel verrassend was dat Hector Barbera derde werd. Valentino Rossi sloot zijn eerste sessie voor Ducati af als vijfde.
Casey Stoner
In het begin van de sessie zagen we Jorge Lorenzo op kop staan maar dat veranderde snel toen Casey Stoner de baan op ging. Na twee ‘opwarm’ ronden was de Repsol Honda rijder 1,4s sneller dan Lorenzo die vlak daarna het gat nog terug bracht naar 1,2s.
Dani Pedrosa had ook al snel een goed tempo te pakken en wist al snel het gat naar zijn Australische teamgenoot terug te brengen tot iets meer dan een halve seconde en iets later tot 0,442s.
Na wat aanpassingen in de pitbox was het met nog 18 minuten te aan Stoner die aan zijn eigen tijd begon te knibbelen en zo met kleine stapjes het gat naar Pedrosa weer wist te verhogen tot 0,476s. Na wederom een bezoek aan de pitbox voor aanpassingen kwam Stoner met nog een minuut te gaan uiteindelijk naar een 1’55.752 waarmee hij 0,610s sneller was dan Pedrosa.