Vijf op een rij en tweede wereldtitel voor Stoner?
Casey Stoner en Phillip Island zijn de afgelopen vier jaar een ongeslagen combinatie geweest, komt er dit seizoen een vijfde opeenvolgende overwinning en misschien wel een tweede wereldtitel bij?
Casey Stoner
Op de regenachtige MotoGP race in zijn debuutseizoen na is Casey Stoner ongeslagen op het Phillip Island circuit. Stoner’s eerste MotoGP race op Phillip Island was de race waarin voor het eerst in de geschiedenis van de koningsklasse gedurende de race vanwege regen van motor gewisseld werd, Stoner werd toen zesde achter winnaar Marco Melandri, Chris Vermeulen, Valentino Rossi, Sete Gibernau en Nicky Hayden maar in de jaren daarna was het de Australiër die zegevierde op zijn thuiscircuit, of het nu regende of niet.
In het geval van Stoner is het niet zo dat de Australiër meer kennis van het snelle en vloeiende circuit heeft aangezien Stoner al op vroege leeftijd naar Engeland verhuisde om daar aan zijn racecarrière te gaan werken. Desondanks wist Stoner de afgelopen vier jaar de races op zijn thuiscircuit te domineren en vaak met grote voorsprong als eerste de finish te passeren, tevens vertrok hij drie keer van pole.
Nadat de nu Repsol Honda rijder in zijn tweede seizoen in de MotoGP klasse in Motegi voor de eerste keer wereldkampioen werd, is er nu een kleine kans dat Stoner op zijn thuiscircuit een tweede wereldtitel kan pakken. Als de Honda rijder in de race tien punten meer weet te scoren dan Jorge Lorenzo dan is de wereldtitel binnen. Stoner is er klaar voor.