Yamaha door Lorenzo en Rossi nu ook bij de teams kampioen
Met een tweede plaats voor Jorge Lorenzo en een derde plaats voor Valentino Rossi in de Grand Prix van Australië wist Yamaha na het kampioenschap bij de rijders ook voortijdig het kampioenschap bij de teams in de wacht te slepen.
Jorge Lorenzo
Het begint er sterk op te lijken dat Yamaha dit seizoen weer drie titels zal pakken. In Maleisië was het Jorge Lorenzo die bij de rijders kampioen werd, hier in Australië zorgde een dubbel podium ervoor dat de titel bij de teams binnen is en als alles goed gaat zal de Japanse fabrikant in Portugal ook bij de constructeurs kampioen worden aangezien men 39 punten voorsprong heeft op Honda.
Voor wat betreft de race in Australië kende Jorge Lorenzo een goede start. De Spanjaard verloor bij de start een positie maar wist die nog in diezelfde eerste ronde weer goed te maken. Casey Stoner bleek echter te snel voor Lorenzo waardoor de Spanjaard genoegen moest nemen met een onbedreigde tweede plaats.
“We wisten dat Casey vandaag moeilijk te verslaan zou zijn! Ik heb mijn best gedaan, vanaf de start heb ik zo hard mogelijk gereden en soms leek het er op dat ik iets dichterbij kwam maar dan vergrootte Casey in de daaropvolgende ronde zijn voorsprong weer met enkele tienden. Ik ben het blijven proberen maar had weinig hoop en halverwege besloot ik geen risico’s meer te nemen,” vertelde Lorenzo.
“Ik heb erg genoten van het rijden en het glijden met mijn M1, het was erg leuk maar vandaag was het Casey’s race. Het was fijn om op het podium te staan maar nu gaan we weer terug naar huis waar ik mijn wereldkampioenschap kan vieren met vrienden en familie. Vandaag werden we ook kampioen bij de teams, dat laat zien wat een geweldig seizoen het voor ons allemaal is.”