Bastianini wint, Deroue zevende in Jerez
De Italiaan Enea Bastianini heeft op zondagmiddag in Jerez de tweede Red Bull Rookies Cup race van het weekend gewonnen. De Italiaan versloeg de Tsjech Karel Hanika in een spannende finale. Scott Deroue eindigde als zevende.
Scott Deroue (95)
Na afloop van de MotoGP race op het circuit van Jerez stond de tweede race van het weekend op het programma voor de jonge talenten uit de Red Bull Rookies Cup.
Bij de start was het de Italiaan Manueal Pagliani die het snelst weg was gevolgd door Karel Hanika terwijl Deroue opnieuw geen geweldige start had en slechts op de elfde plaats doorkwam.
Er ontstaat vervolgens een groep van ongeveer acht coureurs die de strijd aan kop met elkaar aangaan met op enige afstand op de negende plaats gevolgd door de Nederlander.
In het laatste deel van de wedstrijd weten zich drie coureurs los te rijden uit de inmiddels uitgedunde groep vanwege crashes en mechanische problemen (Darryn Binder) met daarin ook Deroue die de aansluiting wist te vinden na het oponthoud in de voorste groep.
Bastianini, Hanika en Stefano Manzi moeten het vervolgens uitmaken wie de winnaar wordt van de laatste race van het weekend in Jerez. Manzi is iets te gretig en schakeld zichzelf halverwege de laatste ronde uit voor de winst waarna het gaat tussen Bastianini en Hanika.