Eerste punten voor Deroue in Red Bull Rookies Cup
Op het circuit van Jerez heeft Scott Deroue geschiedenis geschreven door als eerste Nederlander punten te pakken in de Red Bull MotoGP Rookies competitie, Deroue werd 11e in de tweede race op het Spaanse circuit.
Scott Deroue
Naast de 125cc, Moto2 en MotoGP klasse kwam dit weekend ook de Red Bull MotoGP Rookies Cup in actie op het circuit van Jerez, waar 25 rijders voor de eerst keer dit jaar voor de punten zouden strijden. Onder hen de 15 jarige Scott Deroue uit Nijkerkerveen.
Op de vrijdag kregen de Red Bull Rookies twee kwalificatietrainingen voor hun kiezen maar die waren geen groot succes voor Deroue die zich op een 24e startplek wist te kwalificeren, iets waar de rookie niet tevreden over was.
“Aan de motor lag het absoluut niet. Ik moest wennen aan het circuit en aan het remmen en insturen op dit circuit. Toch ging ik elke sessie sneller. Er stond wel veel wind waardoor er een aantal lichtgewichtjes in de problemen kwamen en onderuit gingen,” vertelde Deroue na de trainingen.
Op zaterdag reden de Red Bull Rookies hun eerste race waarbij Brand Binder van pole mocht vertrekken voor Philipp Öttl en Alan Techer.
Deroue had vanaf zijn 24e starplaats een goede start en wist direct een aantal plekken te pakken maar kon dit in de eerste ronde niet vasthouden. Daarna volgde een aanvaring met de Spanjaard Josep Garcia wat beiden veel tijd kostte. Beide heren vochten dan ook tot het einde van de wedstrijd met elkaar waarbij Deroue vlak achter Garcia als 23e en laatste over de streep kwam.
“Dit was niet nodig geweest. Scott was te lief vandaag. Maar alles is nieuw hier, ik begrijp het wel. Hij heeft vandaag veel geleerd en ik hoop dat het morgen beter gaat. Zijn rondetijden zijn in elk geval weer verbeterd en dat geeft in elk geval perspectief voor de race van morgen,” vertelde de vader van Deroue na de eerste race.
De race werd overigens gewonnen door Öttl die een halve seconde voor de Zuid Afrikaan Binder over de finish kwam. Techer werd 14 seconden later derde voor Lorenzo Baldassarri, Florian Alt, Arthus Sissis, Xavier Pinsach, Aaron España, Javier Orellana en Lukas Trautman.