Bryan Schouten allerlaatste Nederlands kampioen 125cc
De allerlaatste ONK titel in de 125cc klasse is vergeven. Volgend jaar wordt de klasse in navolging van de MotoGP omgedoopt tot Dutch Moto3 klasse. Bryan Schouten zal de boeken ingaan als allerlaatste kampioen in de vaderlandse 125cc categorie.
De nieuwe Nederlands Kampioen (foto: Tiny Kolsters)
Het was het hele seizoen al overduidelijk dat de jonge Bryan Schouten de meeste kans zou maken op de titel in de 125cc. In een zeer klein veld torende hij elke race boven zijn concurrenten uit, en was hij de enige die op IDM niveau potten kon breken. De rijder van het Dutch Racing team toonde tijdens de laatste race op Assen nogmaals waarom hij de terecht kampioen is.
In de kwalificaties domineerde Schouten al, en in de race deed hij dit eveneens. Ondanks een mindere start was hij snel weer voorbij aan Ernst Dubbink, en hield hij tot de finish deze voorsprong vast. Dubbink kon lang in het spoor blijven van zijn merkgenoot, maar tegen het einde van de wedstrijd reed Schouten langzaamaan weg.