Pinksterraces Oss, back to the future

De Pinksterraces Oss zouden de Pinksterraces niet zijn wanneer de organisatie het niet wederom voor elkaar zou hebben gekregen iets bijzonders aan het programma toe te voegen.

Arie Vos

Dit jaar zullen de racemotoren en een aantal coureurs van weleer acte de présence geven op het circuit Paalgraven. Bovendien probeert de organisatie de trainingsdag aantrekkelijker te maken met een aantal races in plaats van alleen maar trainingen. Naast de historische 50cc zullen de klassen Superbikes en zijspan zowel op zondag als op maandag een wedstrijd rijden. Daarnaast komt de klasse supersport komt op maandag 2e Pinksterdag twee maal aan de start.

Oude tijden zullen herleven met twee races in de 50cc klasse welke in de jaren tachtig wereldwijd uit het raceprogramma werd gehaald. Maar liefst dertig rijders zullen aan de start staan met onder andere bekende namen als ex-wereldkampioen Jan de Vries, Cees van Dongen, Aalt Toersen en een hele vloot buitenlandse rijders.

Ook het Classic Motorcycle Demo Team zal in Oss een demonstratie verzorgen en wel met  motoren en rijders uit de jaren ’50, ’60 en ‘70. Onder andere Marcel Ankone zal wederom op de motor stappen. Naast het ten gehore brengen van de brommende viertakten en de loeiende tweetakten zullen de teams ook met een static-show aanwezig zijn. Voor het publiek een unieke kans de motoren en hun berijders van dichtbij te bekijken of gewoon een praatje te maken. Ook zal de lokale favoriet uit de zeventiger jaren Tonnie van Schijndel een aantal ronden rijden op een racer waarmee zo’n 35 jaar geleden aan endurancewedstrijden werd deelgenomen. Harrie van der Kruis, voor de kenners ook geen onbekende, zal eveneens een 24-uurs racer van weleer de sporen geven.

Na al dit historisch geweld zou je bijna vergeten waar het tijdens de Pinksterraces eigenlijk om gaat: de ONK wegraces. De belangrijkste klassen die aan de start komen zijn wederom de Dutch Superbikes en de Supersport. Daarnaast strijden ook de zijspannen en de 125cc’ers om de punten.  Bij de superbikes zal publiekslieveling en lokale favoriet Arie Vos er weer alles aan doen als eerste over de finish te komen. Maar de concurrentie is dit jaar groter dan ooit. De meeste tegenstand kan hij verwachten van de Australier en regerend kampioen Gareth Jones van het RT Motorsorts Team. Dit team is dit jaar zelfs uitgebreid met de eveneens in Down Under woonachtige Jed Metcher. Tegenstand van dichter bij huis kan Vos wellicht verwachten van Allard Kerkhoven die al een paar mooie resultaten achter zijn naam heeft staan en in zijn thuisrace zeker wil laten zien dat er ook met hem rekening gehouden dient te worden. Verder zijn Bob Withag en Danny de Boer altijd voorin te vinden. Met name Danny de Boer zou wel eens de verrassing van dit seizoen kunnen gaan worden want hij liet begin dit seizoen al enkele mooie dingen zien. Verder zal Peter Schalken zijn derde plaats van vorig jaar in Oss maar wat graag willen herhalen terwijl ook de andere thuisrijders Gian van Zandbeek en Johan Vos met hun nieuwe materiaal willen schitteren.

In de Supersport is het evenmin te voorspellen wie na afloop de bekers en bloemen in ontvangst mogen nemen. Regerend kampioen Roy ten Napel zal het aan de stok krijgen met Raymond Schouten (winnaar van de eerste drie races), Kervin Bos, Randy Gevers (beide laatstgenoemde stonden de eerste drie races telkens op het podium), Nigel Walraven en Marcel van Nieuwenhuizen. Maar aan dat rijtje kunnen we ook rustig Jurjen Uitterdijk, Leon Bovee, Ronald ter Braake, Twan van Poppel, Kevin van Leuven, Jarno van der Marel, Nelson Rolfes en Jos van der Aa toevoegen. Daarnaast zal Jan Roelofs in zijn thuisrace ook willen laten zien dat zijn twee jaren van niet racen hem geen snelheid heeft gekost. De Supersport staat altijd garant voor close-racing en dat zal dit jaar niet anders zijn. Zal het Randy Gevers of Kervin Bos lukken om Schouten te verslaan?

De 125cc werd de laatste jaren geplaagd door een minder aantal deelnemers maar het lijkt er op dat de klasse dit jaar wat terugkrabbelt. Een aantal jonge talenten die vorig jaar nog in de NSF 100 cup en in de juniorcup uitkwamen (zoals Ricardo Brink, Ivar Torlage, Mick Jansen, Brian Slooten, Bryan van Broekhoven, Wayne Tessels, Mike Brouwers, Joey Rispens en Scott Deroue) zijn overgestapt naar de 125cc en we zullen zien hoe zij tussen de grote jongens wellicht voor verrassingen kunnen zorgen. Favorieten voor de overwinning blijven Michael van der Mark, Roy Pouw, Pepijn Bijsterboch en Alexander Kristiansson.
Bij de zijspannen zullen Colin Nicholson en Jarno van Lith alles op alles zetten om op hun thuiscircuit de concurrentie het nakijken te geven. Bennie Streuer en Kees Endeveld zullen dit echter niet zo maar laten gebeuren want zij zouden maar wat graag aan het eind van dit seizoen de titel van de thuisrijders overnemen. En datzelfde geldt voor Jan Bevers en Ron Vermeer die de titel in 2008 al eens in hun bezit hadden. De eerste twee races werden echter een prooi voor de titelverdedigers.

De heren coureurs zullen de chicane achter in het circuit iets anders moeten nemen want omwille van de veiligheid is deze in spiegelbeeld verlegd.

Nieuw is ook het podiumplein, gesitueerd bij start / finish. Op dit terrein zullen een aantal standhouders hun producten promoten en is er een deel voor de horeca en terrassen. Daarnaast zal op dit plein ook de prijsuitreiking plaatsvinden.

De trainingen beginnen op zondag 23 mei (1e Pinksterdag) om 9.30 uur waarna om 15.30 uur de eerste wedstrijd volgt terwijl op maandag 24 mei (2e Pinksterdag) de warm up trainingen eveneens om 9.30 uur beginnen en de eerste wedstrijd om 12.00 uur staat gepland.

Voor verdere info kunt u de website bezoeken: www.wegraceoss.nl

Uitslagen/Agenda

zondag 27 mei 2012
10:45 - 11:05
Eerste kwalificatie
13:30 - 13:55
Tweede kwalificatie
maandag 28 mei 2012
17:10 - 17:40
Race