Video: Herfoss wint spannende eerste race Dutch Superbike
De Australiër Troy Herfoss heeft de overwinning in de eerste race van de Dutch Superbike van de DTC Elektro Speedchallenge gepakt. Op het TT circuit van Assen bleef hij teamgenoot Ghisbert van Ginhoven en de leider in het kampioenschap Danny de Boer voor.
Dutch Superbikes in actie (foto: Tiny Kolsters)
De strijd voor de overwinning was spannend, maar de uitslag stond voor een groot deel al vast voordat het rode licht gedoofd was. De vaste IDM deelnemers, met uitzondering van het RAC Racing team en Arie Vos die naar eigen zeggen wel voldoen aan het Dutch Superbike reglement, hadden namelijk gezamenlijk besloten om de races voortijdig te verlaten. Hierdoor kon men ontsnappen aan de reglementaire technische controles.
Bij de start van de wedstrijd stonden er maar drie machines op de eerste startrij. Matej Smrz was te laat voor de startprocedure en moest gedwongen achteraan starten. De kopstart was voor Kevin Valk, die in de eerste ronde het veld aanvoerde. Valk kreeg in zijn slipstream zijn concurrent Danny de Boer mee.
Het duurde echter niet lang voordat de mannen van het IDM het heft in handen namen. Karl Muggeridge nam na drie ronden de leiding over en hield dit een paar ronden vol. Achter zijn rug sloten Herfoss, Valk, De Boer en later ook Van Ginhoven en Smrz aan. Het was een mooie kopgroep, met veel positiewisselingen en een aantal mooie uitremacties.