Om elf uur gaan de rijders naar boven richting parc ferme voor hun eerste race. Na een verkenningsronde en een warming-up ronde volgt de start. Johnny Kock staat op pole position maar heeft helaas een slechte start en ziet menig rijder aan zich voorbij gaan. Na de eerste ronde is de doorkomst als volgt; John Middelkoop, Robin Haesen, Chris van Thiel, Marcel Kock, Mark Loeffen en Ronald van Vliet. Bij de tweede doorkomst is de top zes nog gelijk en heeft Johnny Kock zich naar een achtste positie terug weten te vechten. Helaas komt iets verder in de wedstrijd Ronald van Vliet ten val, niet ernstig, maar de nattigheid eist zijn tol. Zo ook voor Mari van de Koolwijk. Ronald zal diezelfde middag weer gewoon aan de start verschijnen van de tweede wedstrijd. Twee ronden voor het einde blijkt dat John Middelkoop, een echte regenrijder, zijn voorsprong goed heeft weten vast te houden. Chris van Thiel zit hem redelijk dicht op de hielen en houdt de druk er op. Daarachter een klein gat en dan volgt één van de Belgische rijders, Robin Haesen. Joost van Thiel rijdt op kop voor de B klasse met kort achter hem Barry Esseboom, koploper in het algemeen klassement van de 3DCup dit seizoen. Theo Kerssens jaagt achter Edgar van Egmond aan, de vele ronden tijdens de endurance race de dag ervoor geven hem extra vleugels. Ook Geert Schepens draait snelle ronden, ondanks dat hij niet op zijn eigen 1198 rijdt maar op een door Biggelaar uitgeleende B-Rad met Ducati Blok. Na acht ronde is de wedstrijd verreden en de twee podia zijn als volgt:
A klasse
- John Middelkoop, Ducati 1200, rijdend voor Goedhart Motoren
- Chris van Thiel, Ducati 1198S, rijdend voor Ducati Zaltbommel
- Robin Haesen, Ducati 1098, rijdend voor Biggelaar Special Performance
B klasse
- Yoeri Steenssens, Ducati 1098, rijdend voor Ducati Zaltbommel
- Joost van Thiel, Ducati 848, rijdend voor Ducati Zaltbommel
- Barry Esseboom, Ducati 1098, rijdend voor Motoport Assen
Om tien over vier die middag volgt de tweede race en dit maal is de bandenkeuze wat lastiger, het miezert nog zacht en de baan lijkt nog redelijk nat..maar hoe snel droogt deze op..? De enige rijders die het aandurven om vol op intermediates te gaan rijden zijn John Middelkoop en overbuurman Geert Schepens, die denkt, als John dat doet, doe ik het ook! Nu maar afwachten wat de juiste keuze zal blijken te zijn… Helaas moet Marcel Kock het op de startgrid laten afweten, zijn motor vertoont technische problemen, erg jammer na in de eerste race als vierde geëindigd te zijn.
De rijders staan klaar en voor die eerste bocht op Spa moet je een groot hart hebben, je duikt er letterlijk de hoek om. John Middelkoop gaat als eerste de bocht om en na de eerste ronde ligt hij dan ook op kop. Twee ligt deze keer wel de man van pole position, Johnny Kock en op de derde positie Robin Haesen. Als vierde zien we Mark Loeffen doorkomen en als vijfde Gerard van de Kammen. In de B klasse ligt na twee ronden de Engelsman David Fiorini op kop, met achter zich Kees Grinwis en als derde Barry Esseboom. Maar als vijfde in de B klasse zien we Dick Oorschot, hij heeft de smaak te pakken op dit uitdagende circuit. De baan droogt steeds verder op en al aardig snel blijkt dat de keuze van John de juiste was, beetje bij beetje wordt het gat naar Johnny toe groter, hij koos voor een combinatie tussen intermediate en regenband. Jan de Boer en Edgar van Egmond tonen ook een mooie strijd ronde de tiende positie. De jonge Joost van Thiel probeert ze bij te houden, altijd leerzaam achter zulke ervaren rijders aanjagen. Met nog twee ronden te gaan ligt John nog steeds op kop, Johnny tweede, Gerard derde en Chris vierde. Voor de B klasse ligt Joost op kop, Kees tweede en Barry derde. En deze posities weten de mannen ook allemaal te behouden tot het podium, John Middelkoop neemt hiermee de leiding in het klassement van de A klasse:
A klasse
- John Middelkoop, Ducati 1200, rijdend voor Goedhart Motoren
- Johnny Kock, Ducati 1098R, rijdend voor Affetto Ducati
- Gerard van de Kammen, Ducati 1098, rijdend voor Ducati Zaltbommel
B klasse
- Joost van Thiel, Ducati 848, rijdend voor Ducati Zaltbommel
- Kees Grinwis, Ducati 1098R, rijdend voor Ducati Zaltbommel
- Barry Esseboom, Ducati 1098, rijdend voor Motoport Assen
Hiermee sluiten we een mooi weekend af op Spa Francorchamps. Over twee weken, 27 en 28 augustus, staan we op het vertrouwde circuit van Assen, wederom naast het ONK. En dat geldt ook voor de laatste wedstrijd van het seizoen, de Race of the Champions op 24 en 25 september.