1. De eerste bocht, de Haarbocht is uiteindelijk niet geworden zoals in de eerste ontwerptekeningen is voorgesteld. Deze bocht is haaks en haalt er zéér veel snelheid uit wat zonde is want coureurs en publiek houden van snelle bochten. Wat betreft veiligheid is dit na de Strubben statistisch gezien de bocht met de meeste valpartijen en dat is niet zonder onverklaarbare reden.
Voornamelijk aan de start van de races kan er uit op gemaakt worden dat deze bocht de veiligheid zeker niet bevordert omdat men allemaal tegelijk onder een veel te krappe ideale lijn de bocht in wilt met als gevolg dat er een soortement van opstopping ontstaat.
2. Vele collega coureurs klagen met name over de nieuwe Strubben die vanaf de tweede helft van de bocht weer rechtuit is dus technisch gezien niet eens klopt en daarmee dus ook statistisch gezien veruit de meeste valpartijen veroorzaakt van alle bochten waardoor onnodig gevaar en letsel wordt teweeg gebracht.
3. De Ossenbroekenbocht, de lange doordraaier, is een bocht waar je niets mee kan als coureur zijnde, het lage toerental blijft hangen tot de bocht uitmondt in het traagste gedeelte van het circuit, de Strubbenbocht.
Mijn ontwerpvoorstel is een relatief simpele en goedkope oplossing waardoor het voor ons maar ook het publiek weer zoveel leuker wordt om op Assen te mogen racen:
1. De Haarbocht: een strook asfalt aan de binnenkant van de bocht over een lengte van +/-80 meter met op het breedste punt een extra 6-7 meter, de verkanting wordt doorgetrokken naar binnen.
2. De Ossebroekenbocht: een strook asfalt aan de binnenkant van de bocht over een lengte van +/-120 meter met op het breedste punt een extra 5-6 meter, de verkanting wordt doorgetrokken naar binnen.
3. De Strubbenbocht: deels verlenging van de bocht, extra baanvlak van 10 meter breed, +/- 180 meter lang, de verkanting wordt verhoogd naar 10% waardoor een kombocht ontstaat.
Onder dit artikel is een foto bijgevoegd om jullie een indruk te geven van de aan te passen bochten.
De Racesport.nl redactie heeft de reactiemogelijkheid geopend waar jullie een reactie kunnen geven op mijn plannen.
Met sportieve groet,
Arne van den Hoek.
(Het adres van Arne van den Hoek is bekend bij de redactie)