Meer dan 40.000 toeschouwers Bikers’ Classic

Een affiche vol vedetten met als koploper Johnny Cecotto, een gepassioneerd publiek, een stralende zon : een jaar voor de tiende verjaardag hebben de Bikers’ Classics hun naam als uitzonderlijk Europees evenement waargemaakt.

Bikers' Classics 2011

Zonovergoten harten en tribunes afgelopen weekend in Spa-Francorchamps ter gelegenheid van de 9e editie van de Bikers’ Classics. Het evenement is er nogmaals in geslaagd tal van vedetten uit de wereld van de wegrace te verzamelen.

"Het is voor het eerst in lange tijd dat ik weer met de motor heb gereden op dit legendarische circuit en ik heb me prima vermaakt", vertelt Cecotto met een grote glimlach. Christian Sarron en Phil Read delen het enthousiasme van de Venezolaanse kampioen.

"Wat was het leuk hier terug te komen en me te amuseren samen met de andere coureurs op die prachtige machines van vroeger", zegt de Fransman.

"Elk jaar staan de Bikers’Classics hoog op mijn agenda", licht de Engelsman ons toe. "Hier heb je een gepassioneerd publiek met kennis van zaken. Daar hou ik van!"
Naast de demonstraties van de kampioenen op de uitzonderlijke motoren van weleer, kon het publiek ook een prachtige tentoonstelling bijwonen die was opgebouwd ter ere van de vijftig jaar van Yamaha in de competitie en een hommage aan de 90 jaar Moto Guzzi bezoeken.

In een tent werden een aantal van de meest prestigieuze sidecars tentoongesteld, voor ze het 7km lange circuit van Francorchamps optrokken. Ook dit was een indrukwekkende affiche, met Steve Webster en Paul Woodhead, tienvoudig wereldkampioenen op hun LCR Yamaha alsook Rolf Steinhausen en Gries Torsten (König RSI), kampioenen in ‘75 en ‘76.

Op zaterdagavond zette de groep High Voltage, een coverband die met begeestering de nummers van AC/DC brengt, de paddock in vuur en vlam nadat de deelnemers aan de 4 Hours Classics hun beproeving ten einde was …

"We hebben al wat ideeën voor de 10e verjaardag,"  vertrouwt organisator Christian Jupsin ons toe. " We hopen de eerste vedetten van de Superbike naar hier te krijgen en iets op touw te zetten ter ere van Ducati. Meer dan 40.000 toeschouwers kwamen het afgelopen weekend naar het circuit van Francorchamps en we zijn ervan overtuigd dat dit er op 29-30 juni en 1 juli 2012 nog meer zullen zijn."

Nu in de Racesport webshop

Heren Sweater zwart met rits
Dames T-shirt zwart/rood
Heren Sweater ecru/rood met rits

Reacties

Door: Mike Imola
op: woensdag 6 juli 2011 13:22:09

Het was top en zeker leuk om al die 'oude' coureurs en machines te zien en vooral te horen! Phil Read weet zeker nog serieus gas te geven. Hopelijk kunnen ze volgend jaar Superbikes laten zien van de begintijd.

Door: kuiphuis
op: woensdag 6 juli 2011 18:36:19

Ook wij zijn er met 3 personen op de motor heen gereden. Het weer was goed en het evenement fantastisch. Om al die legendarische coureurs en "hun" evenzo legendarische machines van dichtbij te bewonderen vonden wij geweldig. Al zijn deze jongens toch behoorlijk op leeftijd, het gasgeven verleren ze volgens ons nooit. Wij hebben ontzettend genoten. Volgend jaar zijn wij er weer bij.

Door: tenveentjes@hetnet.nl
op: donderdag 7 juli 2011 11:13:22

Ik weet niet of 29-30 juni en 1 juli 2012 wel zo'n handig gekozen datum is voor een 10-jarig jubileum. Er is rond die tijd nog een groot motorevenement. Namelijk de TT in Assen. Hier zullen dus veel Nederlanders een keus moeten maken, Jammer, want ik had graag naar Francouchamps gereden.

Door: erwinzx10
op: vrijdag 8 juli 2011 17:28:26

en s,maandags was er vrijrijden en mellandri was aanwezig!en wat nog leuker is:zijn vriendin ook!mooier dan op tv!