Yamaha in de schijnwerpers tijdens de Bikers’ Classics op 1, 2 en 3 juli
Het is alweer vijftig jaar geleden dat twee Japanse piloten aan de start verschenen van de G.P. in Frankrijk met hun 250 en 125cc tweetakt prototypes die gemaakt waren door het nieuwe merk Yamaha. De eerste stapjes werden voorzichtig gezet, ook in België. Op dat moment wist nog niemand dat het merk met de drie stemvorken in het logo de wegrace een nieuwe betekenis zou geven en dat tal van kampioenen het volk jarenlang zouden weten te beroeren.
Een halve eeuw in de motorsport, dat moeten we toch vieren tijdens de volgende Bikers’Classics die doorgaan op het circuit van Francorchamps, precies daar waar in 1963 de eerste van een lange reeks overwinningen werd binnengehaald.
Natuurlijk zult u tijdens de parades de grote kampioenen van weeleer op circuit zien op de machines die met zorg en liefde door het Yamaha Classic Racing Team van Ferry Brouwer werden geprepareerd, maar daarenboven is er ook een uitzonderlijke tentoonstelling.