Bendsneyder wint Honda Moriwaki GP3 Junior Cup race Assen
De voorlaatste race in het Honda Moriwaki GP3 Junior Cup kampioenschap wordt verreden in Assen tijdens de KNMV Cup races op 10 september. De weersvoorspellingen zijn goed en het blijft droog en warm gedurende de dag.
De kopgroep met Van Duijn (93), Bendsneijder (64), Ter Braake (46) en Loi (11)
In de eerste training gaat het relatief rustig. De baan is nog nat en iedereen zet zijn zinnen op de tweede training. Daarin gaat Bo Bendsneyder naar de pole. Hij zet een tijd neer van 1:59.850 en is daarmee ruim een halve seconde sneller dan Livio Loi en meer dan een seconde sneller dan Marcel ter Braake. Ricardo van Duijn is de vierde man op de grid. Meteen bij de start gaat het er hard aan toe. Er ontstaat een kopgroep van vier man met Bo Bendsneyder, Marcel ter Braake, Livio Loi en Riacrdo van Duijn.
Erachter vecht een ander groepje met Mike Brouwers, Angelo Licciardi en Thijs Peeters om plaats vijf. Jorel Boerboom heeft het aan de stok met Renzo van Emmerik en Kenzo de Koning neemt het op tegen Manuel Jonker en Eduard Troost. Aan de kop is het zoals bijna altijd zeer spannend. Het is weer stuivertje wisselen en dan weer komt Livio Loi als eerste door en een moment later is het Bo Bendsneyder of Marcel ter Braake die het veld aanvoert. Bij het aanremmen voor de GT bocht komen ze zelfs een keer met z’n vieren naast elkaar op de bocht aan. Gelukkig gaat het allemaal goed en maken we ons op voor een zeer spannende laatste ronde en finish.
In de laatste ronde is er bij het ingaan van de laatste bocht nog steeds geen duidelijkheid over de winnaar. In minder dan een seconde komen vier rijders over de streep en Bo Bendsneyder is de snelste voor Ricardo van Duijn en Marcel ter Braake. Livio Loi valt net naast het podium. Mike Brouwers wint de tweestrijd met Angelo Licciardi. Thijs Peeters die bijna de hele race in dit groepje mee reed gaat er in de laatste ronde vanaf in de Mandeveen. Jorel Boerboom vecht nog steeds met Renzo van Emmerik, maar de onfortuinlijke Renzo van Emmerik gaat in de slotfase in de Haarbocht onderuit. Hij kan verder, maar meer dan een tiende plaats wordt het niet. Jorel Boerboom komt als zevende over de finish.