Spanning stijgt in de Talent Cup 600
Wayne Tessels bewees ook in de achtste race van de Talent Cup 600 zijn onbetwiste klasse op het TT-Circuit Assen. Maar daarachter blijft de spanning stijgen.

Naarmate het seizoen vordert, ontwikkelen de jonge talenten zich steeds beter. De rondetijden komen dichter bij elkaar te liggen. Wayne Tessels blijft heer en meester in de cup en reed ook zaterdag 13 augustus weer met een grote voorsprong naar de eerste plaats. De strijd om de andere twee podiumplekken wordt steeds spannender.
Roy van Sambeek kwam na de start als leider door de eerste bocht. De coureurs achter hem hadden moeite om hem in te halen. Tessels kon hem in de tweede ronde toch voorbij en sloeg meteen een enorm gat. Dit hield de klassementsleider tot het einde vol. Achter hem ontbrandde een enorm spannende race. Roy van Sambeek, Mick Jansen en Christiaan Nobel creëerden een hevige strijd om plaats twee en drie. Een paar ronden lang wist de geblesseerde Jaco Boonen deze groep bij te houden, maar hij kon de aansluiting helaas niet vasthouden. Nadat Van Sambeek een klein foutje had gemaakt in de Stekkenwal, werd dit meteen afgestraft. Nobel en Jansen grepen hun kans en haalden hem in. Het was Nobel die de tweede plaats wist te veroveren. De op dat moment op de derde plaats liggende Jansen probeerde de rijder uit Hellevoetsluis nog in te halen, maar nadat hij er bijna afging door een highsider-momentje koos de Yamaha-coureur ervoor om de race rustig uit te rijden en de derde plaats veilig te stellen.
De teamgenoten van het Niwa Racing Team zorgden in deze race ook voor de nodige spanning. Zij streden samen om de vijfde plek. Uiteindelijk moest Kevin van der Gulik dit bekopen met een val. Zijn teamgenoot Rob Hartog wist als zesde te finishen. Ook in de achterhoede van de Talent Cup 600 worden de verschillen steeds kleiner. Tommy Sentges, Daphne Hop, Dennis Verbeke en de gebroeders Wienen maken het elkaar erg lastig.