Eerste Nederlandse Kampioen RAP Holland bekend
De weersomstandigheden waren zeer gunstig, iedereen was er weer klaar voor na onze zomerstop. 78 deelnemers met verschillende nationaliteiten verschenen aan de start, waaronder onze jongste deelnemer Collin Veijer, de eerste 6 jarige die deelneemt aan het Nederlandse Kampioenschap.
Randy van Hees
Na de vrije training en kwalificaties begonnen de wedstrijden. In sommige klasse ging het al voor het kampioenschap. Junioren B In deze klasse is de strijd nog groot met een verschil van 30 punten. De klasse Zelfbouw Water: Don Groos heeft een verschil van 80 punten op Patricia Kok, in de Zelfbouw Lucht is de strijdt weer groter, daar zit een gat van 32 punten tussen Jordy Laan en Melanie de Haan.
Wat betreft de Junioren A, Rick Dunnik heeft iets meer lucht op Joey Hopman met een verschil van 53 punten. De open 40, hier is duidelijk dat Rick Bos de kampioen is. De open 50 daarop is er nog een spannende strijd bezig, want daar is het verschil 49 tussen Luc van Rixtel en Pieter Pool.
Standaard 40, daar was de druk hoog voor Randy van Hees, hij moest de strijd winnen tegen Kevin Mostert om deze dag kampioen te worden. Als hij de 1ste wedstrijd zou winnen zou de slag zou goed als geslagen zijn en kon hij wat relaxter de 2de wedstrijd in. Door een valpartij van Dario Snel in de 1ste wedstrijd, waardoor Geline Dunnik zwaar ter val kwam werd de race met de rode vlag beëindigd. Later in het ziekenhuis bleek dat zij twee gebroken polsen heeft, Geline namens RAP Holland veel beterschap.
Bij de herstart vertrok Randy en kwam hij al heel gauw op de tweede positie, waardoor hij de eerste rijder Sean van Bergem flink onder druk zette. Na een paar spannende rondes wist hij hem toch te passeren en de leiding over te nemen. Met een grote lach kwam hij over de finish, de Nederlandse Kampioen van de Standaard 40 2011.
De Senioren Plusklasse, zij moesten hun strijdt nog leveren, want hier is het nog niet beslist. Ruben Hernandez ligt op het moment voor met 73 punten op Adje van Lokven. Deze klasse was weer compleet, rijders uit eerdere flinke valpartijen konden vanaf nu weer deelnemen aan het NK, waaronder Marco Wijnen, Remco vd Akker en Gerard Swart.
's Middags heeft RAP Holland een bezoek gehad van 4 redactieleden van SBS 6, zij kwamen kennis maken met het NK en waren erg enthousiast. Roland Brontsema, secretaris wegrace KNMV is ook een kijkje komen nemen en was tevreden met het verloop van een wedstrijddag van RAP Holland.