Anstey snelste in laatste kwalificatie IOMTT
Na de afgelasting van de donderdagavond sessie stonden de rijders te trappelen om in de laatste kwalificatie goed te presteren. Bruce Anstey was uiteindelijk de snelste van de Superbike rijders, Michael Dunlop was snelste in de Superstock én Supersport klasse.
Bruce Anstey
De soloklassen hadden na het afgelasten van de vrijdagavond sessie extra tijd gekregen voor deze laatste kwalificatie voor de Isle of Man TT maar wederom zorgde een verkeersongeluk waardoor er een kwartier later dan gebruikelijk eindelijk begonnen kon worden.
Relentless Suzuki rijder Guy Martin was samen met Keith Amor, de laatste op zijn 600cc machine, de eersten die het parcours op gingen gevolgd door Ryan Farquhar, Adrian Archibald, Michael Dunlop, James Hillier, Gary Johnson en Bruce Anstey. Johnson leek in de eerste paar sectoren het snelste te gaan maar bij de eerste doorkomst was het toch Martin die met een ronde van 128,693 het snelste was gevold door John McGuinness en Johnson. Anstey was een flink stuk langzamer nadat hij onderweg bij Bungalow gestopt was voor aanpassingen.
In de tweede ronde vloog McGuinness over de baan en kwam als eerste met een ronde van gemiddeld 130,651 mph terwijl verder ook Martin en Dunlop boven de 130 mph uitkwamen. De beste ronde zou echter op naam komen te staan van Anstey die in zijn derde ronde op het laatste moment naar een ronde van gemiddeld 131.431 mph kwam.
Achter de Nieuw Zeelander was het McGuinness voor Martin terwijl verder Michael Dunlop, Johnson, Michael Rutter, Daniel Stewart, Keith Amor, Cameron Donald en James Hillier de top tien vol maakten.