IOMTT: Hutchinson wint ook eerste van twee Supersport races
De eerste race van de tweede racedag voor de IOMTT 2010, de Supersport race, zit er op. Het was wederom Ian Hutchinson die zijn goede vorm liet zien en de winst pakte. Guy Martin moest zich tevreden stellen met zijn zoveelste tweede plaats op slechts drie seconden van de winnaar. Het zou mooi zijn als hij deze TT toch eindelijk eens zijn lang gekoesterde wens kun vervullen met een overwinning op het eiland.
Ian Hutchinson tijdens de eerste van de twee Supersport races (www.iomtt.com)
In de eerste ronde van de Monster Energy Supersport TT 1 race was het steeds Guy Martin die bij de meetpunten de snelste was maar uiteindelijk was het Ian Hutchinson die de leiding pakte en deze tot het einde van de wedstrijd niet meer af zou staan.
Na de pitstop was zijn voorsprong vier seconden, maar een sterk rijdende Martin reed een sterk eerste deel van de derde ronde en wist terug te komen tot op 0.28s van Hutchy. Bij het begin van de vierde ronde was de voorsprong van Hutchy echter weer gestegen tot vijf seconden, maar Martin zette zich schrap een begon de laatste ronde nog eens flink te knallen. Bij ieder meetpunt kwam hij dichterbij Hutchy en nadat deze de finish gepasseerd was waren alle ogen op de klok gericht. Martin vloog over de streep, verbrak het oude record en zette een gemiddelde van 126.555mph neer maar toch hield Ian Hutchinson een marge van 3.03 seconden en pakte de winst.