Tijdens deze sessies werden geen tijden gemeten en was geen vergelijk mogelijk, er was ieder geval wel duidelijk dat er meteen snelle tijden gereden werden die aanmerkelijk sneller waren dan die in het voorjaar toen Joan Veijer een Iris ten Katen hier ook getraind hadden. Het was dus duidelijk dat het een hele zware kluif zou worden om binnen de punten te komen.
Zaterdagochtend werd na een stormachtige nacht met veel regen en zware windstoten met de trainingen begonnen. Gedurende de gehele dag was er zeer veel wind waar de coureurs behoorlijk hinder van hadden. Iris trainde in de eerste training een tweede tijd achter Marketa Janakova, haar directe concurrent uit Tsjechië. Met een achterstand van tweetiende van een seconde gedurende de gehele training was het een beetje stuivertje wisselen qua positie en was de uitslag niet te voorspellen.
Joan was gedurende de trainingen aan het zoeken naar de goede afstelling en kwam gedurende de trainingen in de buurt van de tijden van het voorjaar. Weliswaar nu onder slechtere weersomstandigheden maar hij was desondanks niet tevreden over de resultaten. Joan stond uiteindelijk op een negenentwintigste startplaats.
‘s Middags werden onder natte omstandigheden de tweede trainingen verreden. De tijden van Iris waren goed en zij had ook veruit de snelste tijd in de tweede, natte, training. Door de natte omstandigheden bepaalden echter de tijden van de eerste training de positie op de startgrid waardoor Iris startte van de vierde positie in het gecombineerde 600/1000cc veld en als derde van de 600 CC klasse.
Joan had gedurende de tweede training welke verreden werd op een opdrogende baan problemen. De elektronica werkte niet naar behoren en ‘s avonds werd dit vervangen.
Zondagochtend werd de warming up gereden op een natte baan. Iris had veel vertrouwen in de race. Joan bleef met problemen worstelen en de machine werd naar binnen gereden en de elektronica werd nogmaals gecheckt, de fout werd echter niet ontdekt.
De races werden gestart onder droog weer met nog wel een natte baan. De start van Iris ging niet geheel naar wens, ze ging als zesde de eerste bocht in maar kon meteen in de eerste ronde een drietal posities goedmaken. In de tweede ronde ging ze haar directe concurrente Marketa Janakova voorbij en kon een maximale afstand nemen van circa anderhalve seconde. In de voorlaatste ronde passeerde de Tsjechische Iris ten Katen, de Duntep rijdster kon een aantal bochten verder haar positie weer heroveren en wist haar Europese titel te prolongeren.
Joan Veijer is in verband met de onoverkomelijke elektronica problemen niet gestart in de wedstrijd voor de superstock 1000 zodat zijn seizoen in mineur eindigde. Al met al was 2008 een seizoen met twee kanten voor het Duntep team. Een jaar wat door de blessure van Joan Veijer in het Nederlands kampioenschap niet de beloning kreeg waar het zo op hoopte maar wat met de Europese titel van Iris ten Katen een prachtig einde kent.