Jan Roelofs negende tijdens Race of Champions
Tijdens de seizoensafsluiter heeft Dutch Supersport coureur Jan Roelofs, na een 12e trainingspositie, tijdens een strakke wedstrijd de 9e plaats weten te behalen.
Jan Roelofs (foto: Henk Teerink)
Na een mooi trouwfeest van zijn oudste broer op de vrijdag, begon Jan op zaterdagochtend toch wel een beetje vermoeid aan de eerste kwalificatietraining. Na een viertal ronden was de scherpte weg, iets wat ook in de rondetijden terug te zien was. Uiteindelijk behaalde Jan een twintigste positie, iets waar hij begrijpelijk ontevreden mee was.
De tijd tussen de eerste en tweede kwalificatie werd door Jan ook gebruik om te kort gekomen nachtrust weer in te halen, en zo weer scherp aan de tweede training te kunnen beginnen. Na een aantal ronden op een gebruikte band gereden te hebben, kwam Jan halverwege de training binnen voor vers rubber. Door de supersnelle bandenwissel van monteur Theo, kon Jan direct de baan weer op. Na een mooi stuk vrij baan te hebben gevonden, zette hij aan voor een aantal snelle ronden. Hierbij werd Jan ook nog geholpen doordat hij op sleeptouw kon bij een snellere coureur. Uiteindelijk kwam Jan uit op een hele mooie 12e startpositie.