Jed Metcher verstevigt met podiumplaats zijn leidersplaats in Magny Cours.
De voorlaatste ronde van het European Superstock 600 kampioenschap werd verreden in Frankrijk, hier heeft Jed vorig jaar voor het eerst kennisgemaakt met het kampioenschap en met het MtM team. En opnieuw verzorgde hij een podiumplaats na een welberekende race.
Jed Metcher (foto: PersRacing)
De schommelende temperaturen tussen de eerste training (19°C Baantemperatuur) en 41°C tijdens de eerste kwalificatie zijn te groot om dadelijk een geschikte set-up te vinden voor de Yamaha’s R6 die ondergebracht zijn in het team van MtM-RT Motorsports. Een kleine schuiver strooide dan ook het werk van Jed in de war, en hij verloor waardevolle minuten.
Zaterdagmiddag trachtte Jed dan ook in de buurt te komen van Gauthier die voorlopig op plaats 3 stond, hij verbeterde met meer dan een seconde en nam de 5de startplaats in, Gauthier kon maar 2 tiende versnellen op zijn besttijd en daarmee zakte hij dan ook onverbiddelijk naar de 11ste gridplaats. Adrian die nog geen vertrouwen heeft op het Franse circuit is zeer teleurgesteld dat hij slechts de 24ste tijd heeft kunnen laten noteren.
Ludo heeft met zijn jongens overlegd en ze tot kalmte aangemaand, voor Jed heeft dit geholpen, hij was mee vooraan weg, zonder risico’s te nemen was hij 4de, Gauthier die wilde bij de start al veel goedmaken, waarin hij ook slaagde, maar in de 3de ronde verloor hij het voorwiel, schoof weg, raapte zijn machine opnieuw op en vervolgde zijn weg van op de 26ste plaats. Hij kwam terug in de resterende ronde naar de 18de plaats. Jed zat in gevecht met Day, wie ook zijn naaste concurrent in de rangking is voor de 2de plaats want het is Michael van der Mark die aan de leiding rijd van de 12 ronden durende race. Adrian die wist zich sterk te profileren tijdens de race, van een 24ste plaatst wist hij zich stevig te weren en kwam op een knappe 11de plaats aan. Jed kon de 2de plaats verzilveren waarmee hij niet alleen op het podium mag gaan, maar ook 4 punten extra uitloopt op Day, zijn belager voor de titel.