Positief weekeinde voor van Ruitenbeek

Het TT circuit van Assen was afgelopen weekeinde het strijdtoneel voor de 7e Onk Supersportrace van het seizoen. Tijdens de Rizla racing days streden, onder toeziend oog van ruim 50.000 toeschouwers, de heren coureurs om de kampioenschapspunten. Voor Martin van Ruitenbeek verliep het weekend positief en wist uiteindelijk zijn Yamaha als 21e over de finish te sturen.

Maarliefst 52 deelnemers stonden aan het vertrek voor de 1e training, welke gelijk de 1e kwalificatie was. Martin moest in deze training weer even wennen aan zijn machine na 4 weken rust. Ondanks dit wist hij er een nette rondetijd uit te halen, welke in een voorlopige 23e startpositie resulteerde.

Na een paar aanpassingen aan de machine stond de "Nederhorster" te popelen om de 2e kwalificatie te beginnen. Met vers rubber wist hij zijn tijd met ruim 0.8 seconden te verbeteren. Toch resulteerde dit niet in een positieverbetering en werden de training afgesloten met een 26e startpositie.

"Ondanks mijn positie ben ik toch best tevreden. Er staat een sterk startveld met deze keer een aantal buitenlandse gastrijders. De tijden liggen erg dicht bij elkaar dus is er in de race van alles mogelijk. Het was erg moeilijk om op de drukke baan een vrije ronde te vinden dus ben tevreden met mijn tijden".

Op zondagmorgen was het onder toeziend oog van de vele toeschouwers tijd voor de race. Martin's start was niet heel goed te noemen. Toch wist hij in de 1e ronde een tiental plaatsen goed te maken en kwam als 18e door. De verdere race werd er in een grote groep gestreden en werd er vele malen "stuivertje gewisseld. De race werd afgesloten op een nette 21e positie.

"Dit was een mooie race. Ik heb mijn uiterste best gedaan en dit was voor vandaag het hoogst haalbare resultaat. De grip was niet super waardoor ik een paar keer een momentje had. Ik besloot de race ‘save' uit te rijden. Al met al hebben we een goed weekend gehad."

De volgende race staat gepland in het weekend van 22 en 23 Augustus. Deze keer geen Nederlands kampioenschap, maar zullen we deelnemen aan het IDM, het Duits kampioenschap. Met een sterk deelnemersveld en veel rijtijd zullen we hier weer proberen de nodige progressie te boeken.

TEAMBERICHTEN