Racing Team van Leeuwen op de Salzburgring

Dit weekend stond alweer de 5e race voor het IDM en tevens onze 2e race voor het ONK op het programma, in Oostenrijk op de Salzburgring.

Na een super weekend bij de Red Bull Rookies was het de beurt aan Pepijn en Thomas om hun kunsten te vertonen.
Met deze race op de Salzburgring werd de tweede helft van het IDM seizoen ingeluid, 17.300 toeschouwers kregen niet alleen boeiende motorsport te zien maar ook regelrechte actie.

Vrijdag: de eerste vrije training is de baan nog niet helemaal droog en besloten wordt om op regen banden weg te gaan. Al gauw wordt duidelijk dat de baan snel opdroogt en  de "boys" komen de pits in om banden te wisselen. Thomas draait lekker zijn rondjes, Pepijn heeft wat kleine problemen met de elektronica die kunnen worden opgelost en zo gaat een betrekkelijk rustige trainingsdag voorbij. 's Avonds loopt Thomas een rondje over de baan met Davide en Eric Vionnet (CH) waarbij ze waardevolle tips krijgen van Davide, die hij de volgende dag meteen in praktijk brengt.

Zaterdag: ziet het er wat het weer betreft uitstekend uit. De eerste kwalificatie pakt voor beiden goed uit. Pepijn draait een 26e tijd en Thomas een 30e. Van de 55!! Inschrijvingen in deze 125cc klasse mogen er uiteindelijk "slechts" 44 van start, geen enkel probleem dus voor onze coureurs. De tweede kwalificatietraining kan Thomas zijn tijd niet verbeteren, Pepijn een kleine fractie, waarmee Thomas een plekje zakt en Pepijn dezelfde plek behoudt.
 
Zondag: ontwaken we doordat we de regen op het dak horen tikken, het zal toch niet..... Maar als we opstaan blijkt het erg mee te vallen en al gauw komt de zon achter de wolken tevoorschijn. Om 9 uur is de warming up en al gauw wordt duidelijk dat Thomas' motor kuren heeft. Pepijn kan gelijk de eerste ronden de snelste trainingstijden uit de kwalificatie rijden, dat biedt goede hoop voor de race.
De race volgen we vanaf de hoofdtribune waarbij we een goed uitzicht hebben op de startgrid. Na een verkenningsronde en een warming-up lap gaat het hele circus van start. Thomas blijkt weer een ouderwets goede start te hebben, duikt in ieder gaatje wat hij ziet en schuift zeker 10 plekken naar voren. De eerste bocht blijft ook iedereen erop zitten en zo is het wachten totdat het hele veld achter de hoofdtribune langs schiet het lange rechte stuk over waar snelheden van om en nabij de 225!! km worden gehaald. Pepijn racet rond de 20e plek achter ons langs met Thomas in zijn kielzog twee plekken erachter. Bij de volgende doorkomst hapert Thomas motor in de chicane voor start finish en valt uit, voor hem is het einde verhaal en hij rolt de pitsstraat in. Pepijn heeft ook pech en moet door een valpartij voor hem van zijn lijn afwijken waarbij hij een randje gras moet meepikken, daardoor valt er een gat voor hem en is hij jammer genoeg de aansluiting kwijt. Na een eenzame race komt Pepijn uiteindelijk op een 20 plaats over de finish.

Thomas:

"Ik baal best wel, ik had een heel goede start. Ik zag telkens een gaatje voor mij en zo haalde ik er bij de start meteen veel in, ook de eerste bocht ging goed. Pepijn haalde mij weer in, maar ik bleef vlak achter hem helaas ging mijn motor in de tweede ronde stuk."

Pepijn:

"Er had zeker een plek of drie meer in gezeten als die valpartij vlak voor mijn neus niet was gebeurd, daardoor moest ik helemaal van mijn lijn af wijken en zelfs een stukje door het gras."

Graag willen we Wim van Guilik hartelijk bedanken voor het rijden van de vrachtwagen naar Salzburg en weer terug. Volgende IDM race is in Schleiz, over drie weken.

TEAMBERICHTEN